„ელიტ ელექტრონიქსის“ თანამშრომლები ხელმძღვანელობასა და ხელისუფლებას სამუშაო ადგილების შენარჩუნებას სთხოვენ
კომპანია „ელიტ ელექტრონიქსის“ თანამშრომლები კომპანიის ხელმძღვანელობასა და ხელისუფლებას სამუშაო ადგილების შენარჩუნებაში დახმარებას სთხოვენ.
როგორც თანამშრომლების მიერ გავრცელებულ დღევანდელ მიმართვაშია აღნიშნული, მაღაზიათა ქსელი უკვე 5 დღეა დახურულია.
„ჩვენ ძალიან რთულ მდგომარეობაში აღმოვჩნდით, რადგან გვემუქრება უმუშევრობა. გვყავს ოჯახები, სადაც ძირითად ფინანსურ შემოსავალს ჩვენ უზრუნველვყოფთ“, - ნათქვამია მიმართვაში.
თანამშრომლების განცხადებით, მათ აქვთ სესხები და საკრედიტო ბარათები, აქედან გამომდინარე შესაძლოა,  ბევრი მათგანი საცხოვრებელი ბინისა და სიცოცხლისთვის აუცილებელი სხვა პირობების გარეშე დარჩეს.
„დღეს მნიშვნელოვანია თითოეული სამუშაო ადგილი, ახლა კი 2000-ზე მეტი ადამიანი ვრჩებით უმუშევარი. როგორც ხელისუფლებას, ასევე, კომპანიის ხელმძღვანელობას გთხოვთ, დაგვეხმაროთ სამუშაო ადგილების შენარჩუნებაში“, - აღნიშნავენ თანამშრომლები, რომელთა თქმითაც, ამ მოთხოვნით, კომპანიის სათავო ოფისთან ყოველ დღე, 13.00-დან 17.00 საათამდე შეიკრიბებიან.
„ელიტ ელექტრონიქსი“ ფინანსური პოლიციის მიერ დარიცხულ 7 მლნ ლარზე 2007 წლიდან სასამართლო დავებს აწარმოებს და პროცესი  ჯერაც არ დასრულებულა. აღნიშნული თანხის ამოღების მიზნით, საბანკო ანგარიშებს 2009 წლის 10 აგვისტოს  ინკასო დაედო. კომპანია ამ პერიოდში მაინც განაგრძობდა ნაღდი ანგარიშსწორებით მუშაობას. 21 აგვისტოს კი, ფულის ამოღების მიზნით სავაჭრო ობიექტებზე საგადასახადო ინსპექცია შევიდა, რის გამოც კომპანიამ „ელიტელისა“ და „ელიტ ელექტრონიქსის“ მაღაზიათა ქსელი დახურა.

Employees of Elit Electronics Request the Company Administration and the Government to Help them Maintain their Jobs
Employees of Elit Electronics request the company administration and the government to help them maintain their jobs. The employs of a chain of shops of household equipment Elit Electronics and Elitel released an address to the company administration and the government today which says that the chain of shops had been closed for 5 days now.
“We are in a very difficult situation. We might face unemployment. This is when we are the main sustainers of our families,” reads the address.
The employees say they have credits from bank. If they do not cover the credits many of them might lose their home and other means of life.
“Each job is important today. More than 2 000 people might face unemployment if this company is shut down. We address both the government and the company administration to help us to maintain our workplaces”, say the employees. They say they will gather with this demand every day in front of the company head office from 1 to 5 o’clock.
Elit Electronics has been disputing over 7 million GEL fine imposed by the Finance Police from 2007. The court proceedings are not finished yet. The bank accounts of the company were frozen on August 10, 2009. However, the company continued to work. On August 21 the Tax Inspection started inspecting the chain shops and both Elitel and Elit Electronics chain of shops were closed down.