ზესტაფონში 'დემოკრატიული ლიგის' აქტივისტები დააკავეს
11 სექტემბერს, ორგანიზაცია “დემოკრატიული ლიგის” წევრები ზესტაფონი-თერჯოლის მონაკვეთზე საპროტესტო აქციას მართავდნენ. მას შემდეგ, რაც აქტივისტებმა ზესტაფონის გამგეობის მიმდებარე ტერიტორიაზე საპროტესტო შინაარსის პლაკატების გაკვრა მოასწრეს, მათ მანქანას, როგორც ლიგის ვიცე-პრეზიდენტმა შოთა აფხაიძემ დაკავებული სამარშრუტო ტაქსიდან ტელეფონით გვაცნობა, 3 ჯიპი და საპატრულო პოლიციის რამოდენიმე ავტომობილი წამოეწია.
აფხაიძის გადმოცემით, სავარაუდოდ, რეგიონალური პოლიციის ერთ-ერთმა ჩინოსანმა აქციის ხელმძღვანელს, ხათუნა შიუკაშვილს ხელიდან მობილური ტელეფონი გამოსტაცა და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა. ათამდე აქტივისტი მათ მიერვე დაქირავებულ სამარშრუტო ტაქსში (ფორდ-ტრანზიტი ZDZ-564) დააკავეს. დაკავებულთა ინფორმაციით, სამართალდამცავები ახალგაზრდებს არ აძლევდნენ მანქანიდან გადმოსვლის საშუალებას. საბოლოოდ, მძღოლი 30 ლარით დააჯარიმეს და აქტივისტები ტერიტორიიდან გაიყვანეს. აქციის მონაწილეებმა გზა დასავლეთ საქართველოსკენ განაგრძეს.

Activists of the Democratic League Were Arrested in Zestaponi
On September 11, members of the Democratic League were holding protest demonstration in Zestaponi and Terjola. After the activists managed to paste posters near the building of the Zestaponi district administration, three jeeps and several patrol cars chased their car as it was reported by Shota Apkhaidze, vice-president of the League.
Apkhaidze said that supposedly an official of the regional police department seized a mobile phone from Khatuna Shiukashvili, organizer of the demonstration and physically assaulted her. About ten activists were detained in the mini-bus (ZDZ - 564) that was hired by the League. According to the detainees the policemen did not allow them to get off the car. Finally, the driver was fined with 30 GEL and activists were taken from the area. Demonstrators continued their way to the west Georgia.