გიორგი ღვინიაშვილი: „თუ ვინმე გუბერნატორის ადმინისტრაციის შენობასთან ყურძენს დაყრის, სისხლის სამართლის საქმე აღიძვრება“
კახეთის გუბერნატორი თელავის ტელეკომპანია „თანამგზავრისთვის“ მიცემულ კომენტარში აცხადებს, რომ თუ ვინმე თელავში, გუბერნატორის ადმინისტრაციის შენობასთან ყურძენს დაყრის, მასზე სისხლის სამართლის საქმე აღიძვრება.
გუბერნატორმა ეს განცხადება მას შემდეგ გააკეთა, რაც „ახალი მემარჯვენეების“ თელავის ორგანიზაციის წარმომადგენელმა ნიკა ვარდოშვილმა განაცხადა, რომ კახელ მევენახეებს ყურძნის ჩაბარებასთან დაკავშირებით დაწესებული გრაფიკის გამო პრობლემები აქვთ. ვარდოშვილის თქმით, ამ მიზეზით კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციის შენობასთან მევენახეებმა, შესაძლოა, ყურძენი დაყარონ.
შეკითხვაზე, პროტესტის ნიშნად ყურძნის დაყრა როგორ არის დანაშაული, გუბერნატორმა უპასუხა: „საქმე აღიძვრება და მერე სამართალდამცავებმა გაარკვიონ დანარჩენი. რთველი კარგად მიდის. ქარხნები ჰიბრიდული ჯიშის ყურძენსაც მიიღებენ და ვინც ყურძენს მაინც დაყრის სადმე, ის არის ხალხის მტერი“.

Giorgi Ghviniashvili: “If Anybody Throws Grapes in front of the Regional Governor’s Administration, We Will Launch Criminal Investigation”
Kakheti regional governor stated in his interview with the Telavi based regional TV Company “Tanamgzavri” that if somebody dares to throw grapes in front of the regional governor’s administration they will start criminal investigation on the fact.
The governor made the statement after the representative of the Telavi office of the New Rights Nika Vardoshvili said that peasants in Kakheti region face problems of selling the grape to vineries. Vardoshvili added that disappointed peasants might throw grapes in front of the Kakheti regional administration.
The regional governor was asked why he considered similar behavior to be a crime. “The criminal investigation will be launched and law enforcement bodies will conclude whether it is crime or not. The harvest is going on successfully. Vineries accept even hybrid grapes and those who will throw grape in the street are enemies of the society.”