ენგურის გადმოსასვლელზე რუსმა სამხედროებმა მგზავრები დააკავეს
დღეს დილით ენგურის გადმოსასვლელზე რუსმა სამხედროებმა სამგზავრო ავტობუსი გააჩერეს და მგზავრები დააკავეს. ამის შესახებ ინფორმაციას სამეგრელო-ზემო სვანეთში აფხაზეთის მთავრობის წარმომადგენლობის უფროსის მოადგილე, თორნიკე კილანავა ავრცელებს.
„ენგურის გადმოსასვლელზე რუსმა სამხედრობმა ავტობუსი გააჩერეს და მგზავრები გალის მილიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს. მძღოლების ადგილ-სამყოფელის შესახებ ინფორმაცია არ გვაქვს“, - აღნიშნა კილანავამ.
მისივე ინფორმაციით, ავტობუსი გალის რაიონის სოფელ საბერიოდან ზუგდიდის მიმართულებით მოძრაობდა. ამდენად, დაკავებული მგზავრები სავარაუდოდ, გალის რაიონის მცხოვრებლები არიან.

This morning Russian soldiers detained passengers of the bus on Enguri Bridge. The "InterpressNews" was reported by deputy head of Samegrelo-Zemo Svaneti representation of Abkhazian legitimate authority Tornike Kilanava.
«On the Enguri Bridge Russian soldiers stopped the bus and took passengers to the police station in Gali. Information about drivers’ location is not reported yet”, said Kilanava.
According to Kilanava the bus was driving from the village of Saberio in Gali district to Zugdidi. Detained passengers, presumably, are residents of Gali district.