მედია კლუბისა და არასამთავრობოების წარმომადგენლები მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს დაკომპლექტებასთან დაკავშირებით იმსჯელებენ
მედია კლუბის ინიცირებითა და ფონდის „ღია საზოგადოება - საქართველო“ ორგანიზებით დღეს, სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში“, წამყვანი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები შეიკრიბებიან და „საზოგადოებრივი მაუწყებლის“ სამეურვეო საბჭოს დაკომპლექტებასთან დაკავშირებულ საკითხებს განიხილავენ.
ფონდის ინფორმაციით, შეხვედრას დაესწრებიან მედია კლუბის წევრები ნინია კაკაბაძე, ლაშა ბაქრაძე, შორენა შავერდაშვილი და წამყვანი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
„იმის გათვალისწინებით, რომ მიმდინარეობს აქტიური მოლაპარაკებები ხელისუფლებასა და ოპოზიციური პარტიების ნაწილს შორის სამეურვეო საბჭოს დაკომპლექტებასთან დაკავშირებით, მნიშვნელოვანია სამოქალაქო საზოგადოებამ ჩამოაყალიბოს საკუთარი ხედვა და დამოკიდებულება მიმდინარე საკითხთან მიმართებაში“, - მიაჩნიათ შეხვედრის ორგანიზატორებს.

Representatives of the Media Club and Georgian NGOs Will Discuss the Issue of Board of Trustees of the Public Broadcasting
Media Club initiated and Open Society-Georgia will organize a meeting of the leading non-governmental organizations in the Hotel Sheraton Metekhi Palace. They will discuss how the Board of Trustees of the PB will be staffed.
According to the Open Society – Georgia, the members of the Media Club Ninia Kakabadze, Lasha Bakradze, Shorena Shaverdashvili and representatives of the leading NGOs will attend the meeting.
“Since the government and the opposition parties discuss the issue very actively, the civil society should express its opinion too,” said the organizers of the event.