„კახეთის ენერგოდისტრიბუციაში“ მისულ უკმაყოფილო აბონენტებს გიჟები უწოდეს
ს/ს „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ გურჯაანის სერვის-ცენტრის უფროსმა, ენერგოკომპანიის ოფისში მისულ სოფელ გურჯაანის მაცხოვრებლებს, რომელთაც მეოთხე დღეა ელექტროენერგია არ მიეწოდებათ, გიჟები უწოდა.
აბონენტების ცნობით, ისინი სერვის-ცენტრის უფროსისგან კომუნალური მრიცხველით დარიცხულ გადასახადებთან დაკავშირებით განმარტებას ითხოვდნენ, რა დროსაც ხელმძღვანელმა მათ გიჟები უწოდა და სამუშაო ოთახიდან გაყარა.
„ჩვენი ოჯახის ერთადერთი შემოსავალი სოციალური დახმარება იყო, რომელსაც სახელმწიფო მაძლევდა. დახმარება ამჯერად შეწყვეტილი გვაქვს, გადამოწმების შემდეგ. ჩემს მიერ მოხმარებული ელექტროენერგიის გადასახადის გადახდა ძლივს მოვახერხე და დამატებით კიდევ თანხებს მედავებიან, რომლის გადახდის საშუალებაც არ მაქვს. რამდენჯერმე ვთხოვე ენერგოკომპანიის წარმომადგენლებს, რომ ენერგოპატრული მოეწვიათ და გაერკვიათ, ვინ მოიხმარს ელექტროენერგიას მრიცხველის გარეშე, მაგრამ არ აინტერესებთ. მათთვის მთავარია ფული ამოიღონ“, - აღნიშნავს გუგულა რაქვიაშვილი.
მომხმარებელების შეურაცხყოფის ფაქტთან დაკავშირებით „კახეთის ენერგოდისტრიბუციის“ გურჯაანის სერვის-ცენტრში კომენტარი არ გააკეთეს.

Dissatisfied Subscribers Were Insulted at Kakheti Energy Distribution Company
The head of Gurjaani District Service Centre of Kakheti Region Energy Distribution Company insulted residents of Gurjaani District who visited their office; subscribers complained about not having electricity supply for 4 days.
According to subscribers, they requested explanation from the head of service centre about communal bills. The head of the office called them mad and kicked them out of the room.
“Our family’s only income was social allowance. But now we do not get the allowance. After our electricity meter was checked, I hardly managed to pay the bill and now they demand extra money, which I cannot pay. I have requested the representatives of Energy Company to invite Energy-patrol and find out who uses electricity without meter, but they do not care about it. The most important for them is to get money”, said Gugula Rakviashvili.