გალის რაიონიდან გატაცებული ორი ადგილობრივი მკვიდრი თავისუფალია
გალის რაიონის სოფელ თაგილონიდან 2 დღის წინ გატაცებული ორი ადგილობრივი მკვიდრი ამ დროისთვის უკვე თავისუფალია. ამის შესახებ სამეგრელო ზემო-სვანეთის რეგიონში აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა თორნიკე კილანავამ განცხადება.
„შარია და თორია სოხუმში ჰყავდათ, სადაც ე. წ. საზღვრის დარღვევისთვის გაასამართლეს. სოხუმში ამგვარ საქმეებს ვინმე იგორ ფროლოვი განიხილავს. ე. წ.  საზღვრის დარვევის პირველ ფაქტზე ჯარიმა 200 რუბლია, ხოლო განმეორების შემთხვევაში 2000 ლარის ეკვივალენტი რუბლებში. შარიამ და თორიამ 200 რუბლის ოდენობის ჯარიმა გადაიხადეს და ისინი ამ დროისთვის უკვე საკუთარ სახლებში არიან“, - განაცხადა კილანავამ.

Two Local Residents Kidnapped From Gali District Are Free
Two local residents, who were kidnapped from the village of Taligoni in Gali District two days ago, are free now. Tornike Kilanava, representative of the legitimate government of Abkhazia to Samegrelo – Zemo Svaneti Region, reported about it.
“Sharia and Toria were taken to Sokhumi, where they were judged for illegal crossing of the border. Igor Prolov is discussing this kind of cases in Sokhumi. Fine for first illegal crossing of the so-called border is 200 Rubles, but next time it amounts to 2000 GEL equivalent in Rubles. Sharia and Toria paid 200 Rubles fine and they are at home now”, stated Kilanava.