სამხრეთ ოსურმა მხარემ 4 ნოემბერს დაახლოებით 23:00 საათზე ცხინვალში ოთხი ქართველი არასრულწლოვანი დააკავა, იუწყება სეპარატისტული სამხრეთ ოსეთის ბეჭვდისა და ინფორმაციის სამინისტრო.
„დაკავებისას მოზარდებს აღმოაჩნდათ ოთხი ყუმბარა და ასაფეთქებელი ნივთიერებები“, - ნათქვამია ამავე ინფორმაციაში.
ოთხივე დაკავებული ადმინისტრაციული საზღვრის მახლობლად მდებარე სოფელ ტირძნისის მკვიდრია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, ოთხი მოზარდი გორის რაიონის სოფელ ტირძნისის მიმდებარე ტერიტორიიდან გუშინ ნაშუადღევს დაიკარგა.
„ჩვენს ხელთ არსებული ინფორმაციით, მოსწავლეები შესაძლოა დაკავებულნი იყვნენ ცხინვალში, რასაც ე.წ. სამხრეთ ოსეთის მარიონეტული მთავრობის მიერ გავრცელებული განცხადებაც ადასტურებს“, - ნათქვამია შსს-ს განცხადებაში. „საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოითხოვს მოზარდების დაუყოვნებლივ და უპირობო გათავისუფლებას“.

Tskhinvali Detains Four Georgian Teens
The South Ossetian side detained four Georgian teenagers in Tskhinvali at 11pm on November 4, the breakaway region’s official website reported.
According to the same report, South Ossetian law enforcement officers seized four “hand-grenades and explosives” from the Georgian teenagers.
All the four Georgians are residents of Tirdznisi, a village in the Gori district located roughly five kilometers away from Tskhinvali.
The Georgian Interior Ministry said that four teenagers disappeared from the Gori district at noon on November 4. The Ministry demanded “immediate and unconditional release of teenagers.”