„თავისუფლებაში“ აცხადებენ, რომ კონსტანტინე გამსახურდიას ფიზიკური ლიკვიდაციით დაემუქრნენ
საქართველოს პირველი პრეზიდენტის, ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალების მიზეზების დამდგენი დროებითი საპარლამენტო კომისიის თავმჯდომარეს, კონსტანტინე გამსახურდიას ფიზიკური ლიკვიდაციით დაემუქრნენ. ამის შესახებ კონსტანტინე გამსახურდიას პირადმა თანაშემწემ, მირიან პატარკაციშვილმა პარტია „თავისუფლების“ ოფისში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
პატარკაციშვილის ინფორმაციით, 14 ნოემბერს, დაახლოებით, 12.30 საათზე მას ტელეფონზე ანონიმური ზარით დაუკავშირდა მამაკაცი, რომელმაც მისცა გაფრთხილება, რომ თუ კომისია არ შეწყვეტს გამოძიებას, კომისიის თავმჯდომარესა და ყველა იმ პირს, ვისაც შეხება ექნება კომისიასთან, ფიზიკური ლიკვიდაციით გაუსწორდება.
„თავისუფლების“ ლიდერის თანაშემწე ამ ზარს ზვიად გამსახურდიას პრეზიდენტობის დროინდელი უშიშროების მინისტრის, თამაზ ნინუას მკვლელობას უკავშირებს.
როგორც პატარკაციშვილი აღნიშნავს, კომისია ფლობდა ინფორმაციას, რომ ნინუას მათთვის საინტერესო მასალები უნდა მიეწოდებინა ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალებასთან დაკავშირებით.
აღნიშნულ შანტაჟთან დაკავშირებით, პარტია „თავისუფლება“ უკვე ამზადებს მიმართვას და შსს-ს ანონიმური ზარის გამოძიებას სთხოვს, რათა მომავალში კომისიის წევრების მიმართ მსგავსი ქმედება გამოირიცხოს.
მირიან პატარკაციშვილმა განაცხადა, რომ არანაირი მუქარისა და შანტაჟის საფუძველზე ზვიად გამსახურდიას გარდაცვალების მიზეზების დამდგენი კომისია საქმიანობას არ შეწყვეტს.

Representatives of the “Tavisupleba” State Konstantine Gamsakhurdia Was Threatened with Physical Liquidation
Konstantine Gamsakhurdia, the head of the temporary parliamentary commission which investigates the death of first president of Georgia Zviad Gamsakhurdia, was threatened with physical liquidation. Mirian Patarkatsishvili, personal assistant of Konstantine Gamsakhurdia made a statement at the briefing in the office of the political party “Tavisupleba”.
According to Patarkatsishvili, on November 14 at 12.30 pm an anonymous person called him and warned to stop activities of the commission otherwise the head and members of the commission will be killed.
Patarkatsishvili connects the phone call with the murder of Tamaz Ninua, the minister of security during the presidency of Zviad Gamsakhurdia.
According to Patarkatsishvili, commission had information that Ninua had promised to give interesting materials about the death of Zviad Gamsakhurdia to them.
Political Party “Tavisupleba” is working on the appeal about blackmailing and petitions to the MIA to investigate this anonymous call to avoid similar facts in future.
Mirian Patarkatsishvili stated that the commission which investigates the causes of the death of Zviad Gamsakhurdia will not stop working, despite any kind of threat and blackmailing.