სტიქიით დაზარალებული მოსახლეობა ლაგოდეხის გამგებელს დაუპირისპირდა
სტიქიით დაზარალებული ლაგოდეხის რაიონის სოფელ უზუნთალას მაცხოვრებლები რაიონის გამგებელს, გია გოზალიშვილს უყურადღებობაში ადანაშაულებენ. როგორც ადგილობრივებმა გვაცნობეს, წყალდიდობის შემდეგ გამგებელს დახმარებისთვის არაერთხელ მიმართეს, მასთან შესახვედრად გამგეობის შენობაშიც მივიდნენ, მაგრამ გოზალიშვილმა ისინი არ მიიღო.
„მომწყდით აქედანო!.. რა, ძაღლები ვართ?! ტელეფონზეც არ გვპასუხობს. ერთი-ორჯერ სოფელში ჯიპით შემოირბინა და უკანვე გავარდა. საშინელ პირობებში ვართ! ბევრმა საცხოვრებელი სახლებიდან ტალახი გახვეტა, მაგრამ ბევრმა ეს ვერ მოახერხა. რამდენიმე ოჯახის ეზო ისევ დატბორილია. ტექნიკა გვჭირდება, მაგრამ არავინ გვეხმარება. გზებიც დახრამულია და გადაადგილება გვიჭირს. არავინ ყურადღებას არ გვაქცევს. ყველაფერი რაც გვქონდა, წყალმა წაიღო. ხალხი მშიერია“, - აცხადებენუზუნთალას მაცხოვრებლები.
ჩვენი ინფორმაციით, ცოტა ხნის წინ გია გოზალიშვილმა სიტყვიერი შეურაცხყოფა სოფელ მაწიმის მაცხოვრებლებსაც მიაყენა. ისინი სასმელი წყლის მიწოდების მოთხოვნით ქუჩაში გამოსვიდნენ და საპროტესტო აქცია მოაწყვეს. გამგებელი მათ საჯაროდ დაბრმავებულებს ეძახდა.
გია გოზალიშვილის განცხადებით, მოსახლეობის სიტყვიერი შეურაცხყოფის შესახებ ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამება.

Governor of the district, Gia Gozalishvili was accused of being careless by inhabitants of the village of Uzuntala of Lagodekhi district affected by natural disaster. According to the villagers, they appealed to the Governor several times after the flood, they even went to the district administration to meet him, but Gozalishvili refused to meet them.
“He told us to get off! But we are not dogs. He does not answer our phone calls. He drove to the village on his jeep a couple of times but left quickly. We are in terrible conditions. Some of us removed mud from houses, but some did not afford this. The yards of several houses are flooded. We need technique, but nobody helps us. The roads are damaged and it is very difficult to move. Nobody pays any attention to us. The water took away everything we had. People are hungry”, - say inhabitants of the village of Uzuntala.
According to our information, not long ago Gia Gozalishvili shouted abuse to the inhabitants of the village of Matsima. They went into the streets to held a protest with a request for the provision of drinking water. The governor called them blind publicly.