გადათხრილი ქუჩებით შეწუხებული ბათუმის მოსახლეობა
„ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ ბათუმში გოგოლის ქუჩაზე მცხოვრები მოქალაქეები დაუკავშირდნენ. მათი პრეტენზიები გადათხრილ ქუჩებს ეხება.
„ორი თვეა, აკეთებენ და ჯერ კიდევ ვერ დაასრულეს. ასე როგორ შეიძლება?! გადათხრილი ქუჩები ჩვენს ბავშვებს უქმნის საშიშროებას. რამდენიმე დღის წინ არხში ბავშვი ჩავარდა, რომელიც შემთხვევით მეზობელმა გადაარჩინა“, - გვითხრა ერთ-ერთმა მოქალაქემ.
გოგოლის ქუჩაზე წყლის მილების ჩასამონტაჟებლად დაახლოებით 5 მეტრის სიღრმის არხია გათხრილი. სარემონტო სამუშაოების გამო გადაკეტილია ქუჩის მონაკვეთი, რის გამოც მოქალაქეებს გადაადგილების პრობლემა ექმნებათ.
სარემონტო სამუშაოებს ტენდერში გამარჯვებული კომპანია „ნიუ-ენერჯი“ აწარმოებს. კომპანიის წარმომადგენლის, მირიან ონიანის განცხადებით,  მათ მუშაობას ხელი უამინდობამ შეუშალა.
ბათუმში ქუჩების გადათხრა ზაფხულიდან დაიწყო. მაშინ ბათუმის მერია ბილბორდებზე გამოქვეყნებული ტექსტით ტურისტებს ბოდიშს უხდიდა. ზაფხულის შემდეგ, სამუშაოები სრულყოფილად არც ერთ ქუჩაზე არ დასრულებულა.

The residents of Gogoli Street applied to the Batumi office of the Human Rights Centre; they complain about dug up streets.
“They have been repairing the street for two months. It is impossible. The streets are dangerous for our children. Several days ago, a child fell into the canal and the neighbor rescued luckily,” said one of the residents.
About 5-meters-deep canal was dug to instal water pipes in Gogoli Street. The part of street is blocked because of the ongoing repair-works and people have transportation problems.
The company New Energy won the competition and they carry out the activities in the street. According to Mirian Oniani, representative of the company, bad weather hindered their work.
Streets were initially dug in the streets in summer. Then, Batumi City Hall put up apologizing posters on billboards for tourists. Since summer they have not done works completely in any street in Batumi.