ადვოკატთა ასოციაციის ახალი თავმჯდომარის არჩევნების პირველი ტური 20 დეკემბერს სპორტის სასახლეში ჩატარდა. ასოციაციის კრებას 1200-მდე ადვოკატი დაესწრო. ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარეობისთვის ქეთი ქვარცხავა, ნუგზარ ბირკაია, დავით ლანჩავა, ზაზა ხატიაშვილი, ლევან ჯოხაძე და მამუკა მდინარაძე იბრძოდნენ.
ადვოკატების ხმათა უმრავლესობა ქეთი ქვარცხავამ და ზაზა ხატიაშვილმა მიიღეს. ამასთან, ქეთი ქვარცხავას 558 ხმა ერგო, ხოლო ზაზა ხატიაშვილმა 443 ხმა დააგროვა. „ადვოკატურის შესახებ“ კანონის მოთხოვნით, გამარჯვებულის საბოლოო გამოსავლენად მეორე ტური უნდა ჩატარდეს.
„ამ არჩევნებზე ბევრი დარღვევა იყო, მაგალითად რეგისტრირებული იყო 1194 ადვოკატი ხოლო 147 ბიულეტენი ზედმეტი აღმოჩნდა. ჩვენ მივმართავთ საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციებს რათა არჩევნების მონიტორინგი მოხდეს“, - ამბობს ადვოკატი ზაზა ხატიაშვილი

The first round of the election of new chairperson of the Bar Association was held on December 20. About 1200 lawyers attended the meeting. Keti Kvartskhava, Nugzar Birkaia, Davit Lanchava, Zaza Khatiashvili, Levan Jokhadze and Mamuka Mdinaradze were fighting for the position of chairperson of Bar Association.
Keti Kvartskhava and Zaza Khatiashvili received the majority of votes of lawyers. Besides that, Keti Kvartskhava received 558 votes and Zaza Khatiashvili 443. According to the law “on Advocacy” the second round must be held to find out the winner.
“Many violations were occurred on this election, for example 1194 lawyers were registered but 147 ballot-papers were annuled. We petitioned to the international and non-governmental organizations to monitor the elections” said the attorney Zaza Khatiashvili.