დევნილები ელემენტარულ საცხოვრებელ პირობებს ითხოვენ
საცხოვრებელი პირობებით უკმაყოფილო დევნილთა რიცხვს ქუთაისში, ნიკეას ქუჩაზე მდებარე ბაღის შენობაში მცხოვრებნიც შეუერთდნენ.
გარემონტებული შენობა, რომელიც ექსპლუატაციაში გასული წლის დეკემბრის ბოლოს შევიდა, ბინადართა განმარტებით, საცხოვრებლად უვარგისია და არანაირ ელემენტარულ პირობას არ აკმაყოფილებს.
„უშუქობა, უწყლობა, უგაზობა და სხვა არაერთი პრობლემა, რომლის ფონზე,  შეიძლება ითქვას, ძლივს გამოვიზამთრეთ. უამრავი მიმართვის მიუხედავად, დევნილთა სამინისტროს იმერეთის ორგანიზაციის ხელმძღვანელობა ყურადღებას არ გვაქცევს. ჩვენი გასაჭირი არ აინტერესებთ“,  - აცხადებენ დევნილები.
მათი განმარტებით, ბინის გარემონტებული ფასადი მხოლოდ ერთი შეხედვითაა მომხიბვლელი. სინამდვილეში კი, შენობაში ყველა სარემონტო სამუშაო უხარისხოდაა ჩატარებული.
მსგავს პრობლემებზე ქუთაისში, ხარებავას ქუჩისა და ბელორუსიის ქუჩის მცხოვრებლებიც ხშირად ჩივიან. შენობებში, რომელშიც ისინი რამდენიმე თვის წინ შეასახლეს, კედლები წვიმისგან ნახევრად ჩამოშლილია.

IDPs Request Basic Living Conditions
The residents of a nursery school building located on the Nikea Street in Kutaisi joined the number of IDPs who protest against their living conditions.
According to inhabitants, the repaired building which came into exploitation at the end of last December is useless and does not satisfy any kind of basic conditions.
We hardly survived winter without electricity, water and gas supply and with other problems. Despite numerous appeals, the leadership of Imereti office of the Ministry of Refugees and Accommodation does not pay attention to us. They are not interested in our problems”- IDPs say.
According to them, the repaired façade of the building is attractive only at a glance. In fact all repairing works in the building were carried out inefficiently.
Residents of Kharebava and Belorusi Streets in Kutaisi often complain of such problems. The walls of the building in which the IDPs were lodged tumble down because of rain.