„საარჩევნო კარუსელი“ ყარაჯალას N22 საარჩევნო უბანზე
ლაგოდეხის რაიონის N22 საარჩევნო უბანზე „საარჩევნო კარუსელი“ დატრიალდა. ადამიანის უფლებათა ცენტრის დამკვირვებლის ცნობით, ერთმა და იგივე პიროვნებამ ამ უბანზე 4-ჯერ მაინც მისცა ხმა.
„როცა ამ ტიპის დარღვევის შესახებ საარჩევნო უბნის თავმჯდომარეს ვუთხარი, მან დამცინავად მიპასუხა - თქვენ ვერ გაარჩიეთ, ეს იმის ტყუპისცალი იყოო. დილის, 09:20-ზე კი საარჩევნო კაბინაში შესულ ერთ-ერთ ამომრჩეველს ჩემი დაჟინებული მოთხოვნის შემდეგ კომისიის თავმჯდომარე ელშად ფოლიევმა ძალით წაგლიჯა საარჩევნო კონვერტების მთელი ბღუჯა“, - აღნიშნა „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ დამკვირვებელმა.
დარღვევების შედეგად გამოწვეული  ქაოსის საფუძველზე უბანზე მივიდა
საოლქო კომისიის თავმჯდომარე ივანე ზურიკაშვილი. მან  უარყო ინფორმაცია ყარაჯალას N22 საარჩევნო უბანზე დარღვევების შესახებ და განაცხადა, რომ თავად აკონტროლებდა სიტუაციას.

Election Carousel in Karajala Polling Station # 22
The election carousel went around in Karajala polling station # 22 in Lagodekhi district. According to the observer of the Human Rights Center, one person voted four times in the PS # 22.
“When I informed the chairman of the election commission about the violation, he ironically replied – you could not make out; they were twins. At 9:20 am after I insisted, the chairman of the election commission Elshad Poliev forcibly seized a bundle of the election envelopes from a voter,” reported the observer of the Human Rights Center.
Because of the chaos resulted from the violations, chairman of the district election commission Ivane Zurikashvili arrived at the PS. He denied the information about the violations in Karajala PS # 22 and stated he personally controlled situation.