სენაკში ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში 46 436 ამომრჩევლიდან 42% მიიღო მონაწილეობა. „ლეიბორისტები“ და „ალიანსი საქართველოსთვის“ წარმომადგენლები #4 საარჩევნო უბნის შედეგების ბათილად გამოცხადებას ითხოვენ. მათი განცხადებით, ამ უბანზე ხმის მიცემის უფლება დამატებით სიაში შეტანილ ამომრჩეველს გალაქტიონ გერსამიას მისცეს.
#3 საარჩევნო უბანში ამომრჩეველთა სიები გარეთ იყო გატანილი და მას შემდეგ შეიტანეს სიები შენობაში, როცა დამკვირვებელმა ამის შესახებ მიუთითა და საჩივარი დაწერა.
„ლეიბორისტები“ და „ალიანსი საქართველოსთვის“ წარმომადგენლები იმ მომსახურე მიკროავტობუსების სიმრავლეზე საუბრობენ, რომლებიც „ნაციონალური მოძრაობის“ მხარდამჭერების გადაადგილებას ემსახურებოდნენ. სენაკში ამ მიკროავტობუსებს ეწერა ხუთიანი და ისე გადაყავდათ ამომრჩევლები, რაც აგიტაცია-პროპაგანდას ემსახურებოდა.
ახალსოფლის #22 საარჩევნო უნბანში კი საარჩევნო კაბინაში მიმაგრებული ხუთიანი თავად ხვდებოდა ხმის მისაცემად შესულ ამომრჩეველს. რაც „ქრისტიან დემოკრატიული მოძრაობის“ დამკვირვებელმა დააფიქსირა და საჩივარიც დაწერა.

Opposition Parties Request to Annul Election Results in Polling Station # 4 in Senaki
Only 42 % of the 46 436 voters took part in the municipal elections in Senaki. Representatives of the Labor Party and Alliance for Georgia request to annul the election results in the polling station # 4. They said that voter Galktion Gersamia, who was registered in the additional list, was allowed to vote in the polling station.
The voters’ lists were pasted outside the building in the polling station # 3; the lists were taken into the building after the observers noted the violation and filed a complaint.
The members of the Labor Party and Alliance for Georgia spoke about high number of the mini-buses which transported the supporters of the National Movement. In Senaki, these mini-buses had signs of number 5 that was propaganda of the ruling party.
In the polling station # 22 in Akhalsopeli village the voters saw number 5 in the booth. The observer of the Christian-Democrat Movement noticed the poster and filed a complaint.