კოდორის ხეობაში რუსი მესაზღვრე მოკლეს
კოდორის ხეობაში რუსი მესაზღვრე მოკლეს. აღნიშნული ინფორმაცია რუსულმა ინტერნეტ-გამოცემამ - „სეგოდნია.რუ“ 15 ივნისს გაავრცელა.
გამოცემა იუწყებოდა, რომ რუსი მესაზღვრე ქართველმა ძალოვანებმა შეიპყრეს და სამხედრო ხასიათის ინფორმაციის მოპოვების მიზნით აწამებდნენ. კერძოდ, სცემდნენ სახის არეში და ხელის თითებზე ფრჩხილებს აძრობდნენ. ბოლოს კი გულ-მკერდის არეში დანით სამი ჭრილობა მიაყენეს.
ამავე გამოცემის ინფორმაციით, დაჭრილი რუსი მესაზღვრის გადასაყვანად ვერტმფრენი დაგვიანებით მივიდა, რის გამოც იგი გარდაიცალა. გამოცემამ გუშინვე გამოაქვეყნა მოკლული რუსი მესაზღვრის ფოტოც.
მოგვიანებით, რუსი მესაზღვრეების აფხაზეთის სამმართველომ კატეგორიულად უარყო აღნიშნული ინფორმაცია და მას პროვოკაცია უწოდა.
16 ივნისს დილიდან კი მომხდარი მკვლელობის შესახებ ინფორმაცია ამოღებულია როგორც „სეგოდნია.რუ“-ს, ისე სააგენტო „ოსინფორმის“ ვებ-გვერდიდან, რომელმაც რუსული გამოცემის ინფორმაცია წინა დღეს საღამოსვე გაავრცელა.

Russian Frontier Killed in Kodori Gorge
Russian frontier was killed in Kodori Gorge. The information was spread yesterday by Russian internet edition ‘Segodnia.ru’.
The edition reported that the frontier was captured and tortured by Georgian law enforcement officers to gain military information from him. More precisely, he was beaten in the face and his finger nails were pulled out. Finally, he was stubbed three times in the chest.
The edition reported that helicopter to transport the wounded Russian frontier arrived later for what the frontier died. Photo of the murdered was published by the edition.
Abkhazian division of Russian frontiers categorically denied the information later and called it a provocation.
The information is removed from the web sites of ‘Segodnia.ru’ and agency ‘Ossinform’ which spread the information yesterday evening