ძალოვანები გამგებლებად
გასულ კვირას იმერეთში ახალი გამგებლების დანიშვნის პროცესი დაიწყო, რომელიც რამდენიმე მუნიციპალიტეტში თავად მხარის გუბერნატორმა წარადგინა. სამტრედიაში პირველი პირის სტატუსი კობა კანდელაკმა მოირგო, რომელიც არჩევნების დროს აქტიურობით გამოირჩეოდა.
ბაღდათის მუნიციპალიტეტის გამგებლად დავით ტაბუშაძე დაინიშნა, რომელიც არჩვენების წინა პერიოდში მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი იყო, მანამდე კი ფინანსურ პოლიციაში მუშაობდა. საარჩევნო „გამოცდის“ წარმატებით ჩაბარებას მისი დაწინაურებაც მოყვა.
წყალტუბოს მუნიციპალიტეტს ოთარ ჩიტაიშვილი უხელმძღვანელებს. მას  ძალოვან სტრუქტურებში მუშაობის დიდი გამოცდილება აქვს. იგი 1981 წლიდან საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების ორგანოებში მუშაობდა. ოპერთანამშრომლის პოციზიიდან წყალტუბოს უშიშროების რაიონული განყოფილების უფროსის თანამდებობამდე მიაღწია. აქ კი იგი უშიშროების სამსახურის ვიცე-პოლკოვნიკიც გახდა.
მის წარდგენას წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში გუბერნატორის პირველი მოადგილე გიგა შუშანიაც ესწრებოდა. ლაშა მაქაცარიაც და გიგა შუშანიაც ის კადრებია, რომლებიც თანამდებობაზე ძალოვანი სტრუქტურებიდან მოვიდნენ. მაქაცარიამ სამივე ახლადდანიშნულ გამგებლებს მუშაობის იმ ტემპში გაგრძელება დაავალა, როგორადაც არჩევნებამდე მუშაობდნენ.
გამგებლები არ შეცვლილა საჩხერის და ჭიათურის მუნიციპალიტეტებში. საჩხერეს კვლავ ზურაბ ცერცვაძე უხელმძღვანელებს, ხოლო ჭიათურას - გოგი ჩიკვილაძე.

Last week new district governors were appointed in Imereti region. The regional governor introduced several of them to the population. Koba Kandelaki became the governor in Samtredia district; he was particularly active during elections.
Davit Tabushadze is new Bagdadi district governor who was interim district governor during the pre-election campaign. Before that he worked at the Financial Police. He was promoted because of successful “pre-election campaign”.
Otar Chitaishvili will be the governor in Tskaltubo district. He has long experience in the law enforcement structures. He worked for the state security institutions since 1981. He occupied positions from operative worker till the head of the Tskaltubo district security department. He was vice-colonel of the security department.
Imereti region deputy governor Giga Shushania attended the introduction of Chitaishvili to the position in Tskaltubo district. Lasha Makatsaria and Giga Shushania are people who came to the high positions from law enforcement agencies. Makatsaria ordered all three district governors to continue working in the same way as they worked before elections.
Governors were not changed in Sachkhere and Chiatura districts. Zurab Tsetskhladze is governor in Sachkhere district and Gogi Chikviladze in Chiatura.