"ლეიბორისტული პარტია" ხელისუფლებას სატელეფონო ტარიფების ხელოვნურად ზრდაში ადანაშაულებს
"ლეიბორისტული პარტია" ხელისუფლებას სატელეფონო ტარიფების ხელოვნურად ზრდაში ადანაშაულებს და კომუნიკაციების მარეგულირებელ კომისიას საჩივრით მიმართავს .
როგორც პარტიის ერთ-ერთმა ლიდერმა, კახა ძაგანიამ დღეს გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, მთავრობის ინიციატივითა და პარლამენტის თანხმობით საგადასახადო კოდექსში შედის ცვლილება, რომლის მიხედვითაც ყველა ტიპის სატელეფონო საუბრებზე გადასახადები გაიზრდება.
ძაგანიას განცხადებით, "ლეიბორისტული პარტია" ამგვარ ქმედებებს და მოსახლეობის ძარცვას არავითარ შემთხვევაში არ შეეგუება და ტარიფების დაწევისთვის იბრძოლებს.
კერძოდ, მისი თქმით, უახლოეს დღეებში პარტია საჩივარს შეიტანს კომუნიკაციების მარეგულირებელ კომისიაში.
გარდა ამისა, საქართველოში მომხმარებელთა უფლებების დარღვევებთან დაკავშირებით პარტია სპეციალურ მიმართვას გაუგზავნის მომხმარებელთა კავშირების მსოფლიო ორგანიზაციას და მათ შესაბამისი რეაგირებისკენ მოუწოდებს.

Labor Party Blames Government in Artificial Increase of Communication Tariffs
The Labor Party of Georgia blames the government in the artificial increase of the communication tariffs and is appealing to the Regulation Commission of Communications.
A leader of the political party, Kakha Dzagania, stated at a press-conference today that with the initiative of the government, and confirmation of the parliament, the amendments will be introduced to the Tax Code. Tariffs for all tele-communications will increase.
Dzagania said their party will not tolerate the extortion of the population and will fight for decreased tariffs.
More precisely, they will appeal to the Regulation Commission of Communications in the near future.
Additionally, the Party will send a special appeal to the World Organization of Subscribers Union regarding the violation of subscribers’ rights and will call upon the corresponding institutions to act.