საზოგადოების წარმომადგენელთა საგანგებო განცხადება
ამ ბოლო დღეებში სატელევიზიო სივრცე დაიპყრო ხელისუფლების მიერ შექმნილმა ტელესერიალებმა ე.წ. "შეიარაღებული გადატრიალების" მოლოდინის შესახებ.
ეს სერიალები, როგორც ნაცადი ხერხი, ხელისუფლებამ კვლავ აამოქმედა 9 აპრილს დაგეგმილი საზოგადოების ფართომასშტაბიანი საპროტესტო აქციის წინ.
ჩვენ, საზოგადოების სხვადასხვა ჯგუფის წარმომადგენლები, ვთვლით, რომ ამ სერიალების მიზანია საზოგადოების შეცდომაში შეყვანა, დაშინება, რაც სულ უფრო მეტად ღებულობს ფსიქოლოგიური ტერორის ფორმას.
ამ ფონზე მიმდინარეობს მასობრივი დაკავებები, დაჭერები, ფიზიკური ანგარიშსწორებები – რაც აგრეთვე ემსახურება იმ მიზანს, რომ ხელისუფლებამ დაბლოკოს და ხელი შეუშალოს  9 აპრილის საპროტესტო აქციას.
ჩვენი აზრით, პოლიტიკური პარტიების ოფისებში სპეცსამსახურების მიერ განხორციელებული ფარული ვიდეო და აუდიო ჩანაწერები არის პოლიტიკური დევნის ფორმა, რომელიც შეიძლება გახდეს ქვეყნის პირველი პირის იმპიჩმენტის საფუძველი (უოტერგეიტის სკანდალი 1972წ).
ჩვენ ვგმობთ ხელისუფლების ქმედებებს. მკაცრად მოვუწოდებთ მას, შეწყვიტოს სიცრუის მანქანის მოქმედება, რომელიც მიმართულია საკუთარი საზოგადოების ნების მშვიდობიანი, დემოკრატიული, კონსტიტუციური უფლების განხორციელების საწინააღმდეგოდ.
ჩვენ მოვუწოდებთ საერთაშორისო საზოგადოებრიობას, საქართველოში აკრედიტირებული დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს, რომ მხარი დაუჭირონ საყოველთაოდ აღიარებული უფლებებისა და თავისუფლებების განხორციელებას, დემოკრატიული ინსტიტუტების ღირებულებებს და დაგმონ მოძალადე ხელისუფლების დანაშაულებრივი ქმედებები.

Urgent Appeal of Representatives of Civil Society
It is well-appropriated method of the government and it was specially designed before the large-scaled protest demonstration that is planned for April, 9
We, representatives of different groups of society, think that secret video-recordings aim to mislead and threaten the society in order to change the context of the protest wave; however, it rather has form of psychological terror.
A lot of people are detained, arrested and harassed – in doing so the government aims to block and prevent protest demonstration on April 9.
We think secret video and audio recording by Special Forces in the offices of political parties is form of political plan that might become basis for the impeachment of the first person of the state (Water Gate’s Scandal in 1972)
We condemn the activities of the government. We urgently call upon the society to stop using the method of deceiving the people that aim to subdue peaceful will of the society to enjoy their democratic and constitutional rights.
We call upon the international community, representatives of the diplomatic corps accredited in Georgia to support the implementation of basic human rights and freedoms, values of democratic institutions and to condemn criminal activities of the violator government.