ადამიანის უფლებათა ცენტრი აცხადებს კონკურსს ადამიანის უფლებებზე მომუშავე ჟურნალისტებისათვის
კონკურსის მხარდამჭერები არიან შვეიცარიის და ნიდერლანდების საელჩოები საქართველოში, ასევე ეუთოს მისია საქართველოში და ჟურნალისტთა კავკასიური ქსელი (IWPR).
კონკურსის მიზანია, გამოავლინოს საუკეთესო ჟურნალისტური მასალები ადამიანის უფლებებზე.
განცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2007 წლის 3 დეკემბერი.
ჯილდო დაწესებულია სამი ნომინაცისათვის:
1. საუკეთესო ჟურნალისტური გამოძიება,
2. საუკეთესო სტატია;
3. ახალი ამბავი ადამიანის უფლებებზე.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოში მცხოვრებ ჟურნალისტებს. ადამიანის უფლებათა ცენტრი განსაკუთრებით მიესალმება აფხაზეთიდან და ცხინვალის რეგიონიდან შემოსულ განაცხადებს.
სტატიების წარდგენა შესაძლებელია ქართულ, ინგლისურ ან რუსულ ენებზე. წარდგენილი მასალები გამოქვეყნებული უნდა იყოს 2007 წელს რომელიმე ბეჭდვით ან ელექტრონულ მედიაში.
დეტალარი ინფორმაცია კონკურსის პირობების შესახებ იხილეთ თანდართულ დოკუმენტში.
თითოეულ ნომინაციაში გამარჯვებულს გადაეცემა 300 ევრო ფულადი ჯილდო, ეუთოს მიერ დაწესებული პრიზი, ასევე დიპლომები და IWPR-ის სპეციალური ჯილდო გადაუჭრელ კონფლიქტებზე დაწერილ საუკეთესო ჟურნალისტურ ნაშრომზე.
დაჯილდოების ცერემონია გაიმართება 2007 წლის 10 დეკემბერს - ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო დღეს.
დამატებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ
www.humanrights.ge ან დაგვიკავშირდით შემდეგ მისამართზე: თბილისი, ყაზბეგის გამზ. 3ა, II სადარბ. 4 სართ.

The Human Rights Center (HRIDC) opening a competition for journalists on the topic of Human Rights.
The competition is supported by the Embassies of Switzerland and the Netherlands in Georgia as well as by the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) and Cross Caucasus Journalism Network of the Institute for War and Peace Reporting.
The aim of the contest is to reveal best journalistic works on human rights. The deadline for the competition is 3 December 2007. There are three categories:
1. journalistic investigation
2. article
3. news item on a human rights topic
The competition is open to journalists from Georgia. The centre especially welcomes entries from Abkhazia and Tskhinvali region. The writings can be submitted in either Georgian, Russian or English. The journalistic works should have been published either in print or on on-line media in 2007.
Please see the competition details in attached file.
The winners of each category will be awarded with 300 euros, prizes by the OSCE and a certificate as well as a Cross Caucasus Journalism Network Project Prize for Outstanding Conflict Reporting.
The awarding ceremony will take place on 10 December 2007, International Day of Human Rights.
For more information please visit our website: www.HumanRights.ge or contact us at: address: Kazbegi ave. 3a, 2nd entrance, Tbilisi, Georgia