სასამართლომ ე.წ. კანონიერი ქურდი ტარიელ ონიანი დამნაშავედ სცნო
მოსკოვის ხამოვნიჩესკის სასამართლომ ე.წ. კანონიერი ქურდი ტარიელ ონიანი ადამიანის გატაცებაში დამნაშავედ სცნო . ამის შესახებ "რია ნოვოსტი" იუწყება.
პროკურატურა ონიანისთვის 15 წლით თავისუფლების აღკვეთას და სასჯელის მკაცრი რეჟიმის კოლონიაში მოხდას მოითხოვს. თავად ონიანი კი დანაშაულს არ აღიარებს.
გამოძიების ვერსიით, გამოსასყიდის გამოძალვის მიზნით ონიანმა და მისმა ორმა თანამზრახველმა მოსკოვის სმოლენსკის მოედნიდან მოსკოველი ბიზნესმენი 2009 წლის 18 მარტს გაიტაცეს და ერთ-ერთ რესტორანში მიიყვანეს, სადაც ონიანის მითითებით ბეისბოლის ჯოხით სცემეს. გატაცებულის გათავისუფლების სანაცვლოდ გამტაცებლებმა ნათესავებს 500 ათასი დოლარის გადახდა მოსთხოვეს.
მათ ბიზნესმენი გამოსასყიდის ნაწილის – 218 ათასი დოლარის მიღების შემდეგ, გატაცებიდან მესამე დღეს გაათავისუფლეს და დარჩენილი თანხის გადახდა დაავალეს. დაზარალებულმა სამართალდაცმველებს მიმართა, რის შედეგადაც ეჭვმიტანილები მალევე დააკავეს.

The Court has Declared Tariel Oniani Guilty of Kidnapping and Extortion
The Moscow Khamovnichesky Court has declared Tariel Oniani guilty in kidnapping and extortion, reported the RIA Novosti.
The prosecutor’s office is demanding a 15 year imprisonment for Oniani at a high security colony. Oniani continues to deny his guilt.
According to the official investigation, Oniani and two accomplices, in attempts to extort money, kidnapped a businessman from Moscow on March 18 of 2009 and took him to one a restaurant where he was beaten with baseball bat. In exchange for his release, criminals demanded 500 000 USD from the businessman’s family. After paying a part of the sum equal to 218 000 USD, the illegally detained businessman was released on a third day. The victim then contacted law enforcement officers and the suspects were arrested soon after.