მოკლული დიტო დენტოშვილის დედა გამოძიებას არაობიექტურობაში ადანაშაულებს
თელავში მოკლული დიტო დენტოშვილის დედა თამარ დენტოშვილი შს კახეთის სამხარეო მთავარ სამმართველოს არაობიექტურობაში ადანაშაულებს. თამარ დენტოშვილის თქმით, თელავის საკრებულოს ნაციონალმა წევრმა თემურ მეტრეველმა მისი შვილი განზრახ მოკლა, სისხლის სამართლის საქმე კი სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-2 ნაწილით არის აღძრული, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
შეგახსენებთ, რომ 2010 წლის 3 ივლისს, თელავში, კულტურისა და დასვენების პარკში ჩხუბი მოხდა. სახელისუფლებო პარტიიდან თელავის საკრებულოს წევრმა, 26 წლის თემურ მეტრეველმა 42 წლის დიტო დენტოშვილი სასტიკად ცემა. თვითმხილველების თქმით, ცემის შემდეგ მეტრეველმა დენტოშვილს თავში ქვა ჩაარტყა. დენტოშვილმა სხეულის მძიმე დაზიანებები მიიღო. ის ჯანმრთელობის უმძიმესი მდგომარეობით საავადმყოფოს რეანიმაციულ განყოფილებაში 7 ივლისს გარდაიცვალა, თუმცა მეტრეველს არ აკავებდნენ. მეტრეველი მხოლოდ მას შემდეგ დააკავეს, რაც მომხდართან დაკავშირებით კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა ინფორმაცია გაავრცელა. თეიმურაზ მეტრეველს აღკვეთის ღონისძიების სახით 2 თვიანი წინასწარი პატიმრობა აქვს შეფარდებული. პროკურატურა მას სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-2 ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენაში ადანაშაულებს. აღნიშნული მუხლი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას ითვალისწინებს, რამაც გამოიწვია სიცოცხლის მოსპობა და ისჯება თავისუფლების აღკვეთით ვადით ოთხიდან ექვს წლამდე.
თემურ მეტრეველი 2010 წლის 30 მაისის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ პარტიულ სიაში მე-6 ნომერი იყო. მანამდე მეტრეველი წინა მოწვევის საკრებულოს წევრიც იყო. საკრებულოში ის სარეზერვო და სამანდატო, საპროცედურო კომისიას ხელმძღვანელობდა.

Mother of murdered Dito Dentoshvili Accuses the Investigation of Partiality
Tamar Dentoshvili, the mother of Dito Dentoshvili murdered in Telavi, is accusing the Kakheti Main Department of the Ministry of Internal Affair of not being impartial in the case. According to Tamar Dentoshvili, a national party member of the Telavi local government, Temur Metreveli deliberately killed her son, and a criminal case has been filed according to paragraph 2, article 117 of Criminal Code, which regards to a deliberate and serious damage to one’s body causing death.
On July 3, 2010, a fight occurred in the park of culture and recreation, in Telavi.  Member of the ruling party, 26 years old Temur Metreveli, severely beat 42 years old, Dito Dentoshvili. According to witnesses, after the fight, Metreveli hit Dentoshvili with a stone in the head. Dentoshvili was seriously injured. He was taken to the emergency deparment of the hospital in a severe condition where he died on July 7. Metreveli was arrested only after accounts of the incident were broadcasted by Kakheti Information Center. Teimuraz Metreveli has been put under a two month preliminary arrest as a compulsory measure. The Office of Prosecutor is charging him in accordance with paragraph 2, article 11 of the Criminal Code. This article details deliberate and serious injury to one’s body, that results in death and is punishable by imprionsoment for four to six years.
Teimuraz Metreveli was number six on the list of the “United National Movement” for May 30, 2010 local government elections. He was the supervisor of the reserve, mandatory and procedural commission.