გურჯაანის რაიონში სოფლის გამგებლებმა სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის დოკუმენტაცია გააყალბეს
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის  სოფლებში ტერიტორიული  ორგანოების რწმუნებულებმა  სოფლის მხარდაჭერის  პროგრამის ფარგლებში  გამოყოფილი თანხის ასათვისებლად დოკუმენტაცია გააყალბეს. ამასთან, როგორც ადგილობრივი  ტელეკომპანია იტყობინება, პროგრამით გამოყოფილი თანხები არამიზნობრივად გაიხარჯა.
ტელეკომპანიის ცნობით, სოფლის გამგებლებმა  საინიციატივო ჯგუფებში წევრები  ისე შეიყვანეს, რომ მათთვის  არც უცნობებიათ, რასაც  თავად ეს ადამიანებიც ადასტურებენ. ზოგიერთ სოფელში გზების მოსახრეშად ქვიშა დაყარეს, რომელიც აღარ გადაასწორეს. სოფელ მუკუზანში, საბავშვო ბაღის ღობეზე, ცემენტის 4 ფილის ფეხზე დასაყენებლად 1089 ლარია დახარჯული.
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის  გამგებლის შოთა უტიაშვილის განცხადებით, სიუჟეტში მოცემული ინფორმაცია სიმართლეს არ შეესაბამება. „მე შევხვდი სოფლის გამგებლებს და მათ ტელევიზიით გასული ინფორმაცია არ დაადასტურეს“, - აღნიშნა გამგებელმა.

The Governors of Gurjaani Region Falsified the Documentations of the Village Support Program
The representatives of territorial organs of Gurjaani municipality villages falsified the documentations to appropriate money provided in the frameworks of the program. Besides, as the local television company reports, the provided money was spent unpurposefully.
According to the television company, the village governors conducted the initiative groups without notifying the member of group. The corresponding is confirmed by these people themselves. They spread the gravel in some of the villages but never leveled it off. In the village of Mukuzani, on the fence of the kindergarten, 1089 lari has been spent on putting up 4 files of cement.
According to Gurjaani municipality governor Shota Utiashvili, the information provided in the reportage is not true. “I met the village governors and they didn’t confirm the information broadcasted by the television,” – noted the governor.