სავანეთის სკოლიდან 8 პედაგოგი გაანთავისუფლეს
ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ სავანეთის საჯარო სკოლის დირექტორმა, ინგა მიქელაძემ 8 პედაგოგი გაანთავისუფლა. „განათლების მინისტრმა ერთ-ერთ ბრიფინგზე განაცხადა, რომ სამინისტრო არც ახლა და არც წარსულში არ გეგმავდა პედაგოგთა განთავისუფლებას. ამბობდა, რომ საზოგადოებას ახლა, როგორც არასდროს, ისე სჭიდება პედაგოგები. ჩვენი სკოლის დირექტორმა ინგა მიქელაძემ კი ყოველგვარი ანგარიშსწორებისა და ბოლნისის რესურსცენტრის უფროსის, შორენას ხელდასმით გაგვანთავისუფლა“, – ეს არის წერილის შინაარსი, რომელიც ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ სავანეთის განთავისუფლებულმა პედაგოგებმა პარლამენტის თავჯდომარეს მისწერეს. წერილს ხელს აწერენ განთავისუფლებული პედაგოგები: თეიმურაზ ალახვერდოვი, სევინჯ გულიევა, თარან ახმედოვა და ულქარ იუსუპოვა.
ბოლნისის რესურსცენტრის უფროსი შორენა გაბრიჭიძე პედაგოგების განთავისუფლებასთან მის რაიმე სახით კავშირს უარყოფს და ამბობს, რომ სკოლაში მასწავლებელთა მიღება და გაშვება სკოლის მენეჯმენტის გადაწყვეტილებით ხდება.
სავანეთის სკოლის დირექტორი ინგა მიქელაძე გვიდასტურებს სკოლიდან 8 პედაგოგის განთავისუფლების ფაქტს. „მათ ძალიან ცოტა საათები ჰქონდათ. თავიდან კლასების დამრიგებლის ადგილები ჰქონდათ, მაგრამ კლასები შემცირდა და მათ ეს ადგილი დაკარგეს. პიროვნულად მე მათი საწინააღმდეგო არაფერი მაქვს“, – ამბობს მიქელაძე.

8 Teachers Dismissed from Savaneti School
The principal of the village Savaneti of Bolnisi municipality, Inga Miqeladze dismissed 8 teachers. “The Minister of Education stated at one of the briefings, that Ministry has never planned the dismissal of teachers. He was saying that the teachers are needed as never before. But the principal of our school Inga Mieqladze dismissed us without any reimbursement, by the head of Bolnisi Resource Center Shorena,” – reads the letter written to the Head of Parliament by the dismissed teachers of the village Savaneti. The letter is signed by dismissed teachers: Teimuraz Alakhverdov, Sevinj Gulieva, Taran Akhmedova da Ulqar Iusipova.
The head of Bolnisi Resource Center Shorena Gabrichidze denies any connection with the dismissal of teachers and states that the hiring and dismissing of teachers is decided by the school management.
The principal of Savaneti School Inga Miqeladze confirms the fact of dismissal of 8 teachers.
“They had very few hours. In the beginning they were class tutors, but then the classes were reduced and they lost this job. I don’t have anything against them personally,” – states Miqeladze.