გავაზის საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი არ დაიწყო
ყვარლის რაიონის სოფელ გავაზის საჯარო სკოლაში სასწავლო პროცესი არ დაიწყო. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, მუნიციპალური განვითარების ფონდმა, რომლის დაფინანსებითაც სკოლის შენობის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს, კონტრაქტორ სამშენებლო კომპანიას პროექტის დასრულების დრო ორჯერ გადაუვადა.
გავაზის საჯარო სკოლის დირექტორის პაატა ბერიაშვილის განცხადებით, მშენებლები ხშირად იცვლებოდნენ, რის გამოც სამუშაოები შეფერხდა. მისივე თქმით, სასწავლო პროცესი სავარაუდოდ 1 ოქტომბრიდან დაიწყება.
„მუნიციპალური განვითარების ფონდის გასაკეთებელი რაც იყო, ყველაფერი გაკეთდა. დანარჩენი სამუშაოები ყვარლის მუნიციპალიტეტის გამგეობას უნდა შეესრულებინა, მაგრამ ამ დრომდე არ შესრულდა“, - განუცხადა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ფონდის დირექტორმა ლევან ჭიჭინაძემ.

Education Process Has Not Started in Gavazi Public School
The education process has not started yet in Gavazi Public School. According to Kakheti Information Center, the Municipal Development Fund which funded the rehabilitation of the school building, postponed the project completion to the constructor building company twice.
According to the principal of Gavazi public school, Paata Beriashvili, the builders often substituted that hindered the work process. According to him, the education process will supposedly start on October 1st.
“Municipal Development Fund did everything it could do. The rest should have been done by the local government of Yvareli Municipality, but it hasn’t been done yet,” – stated the director of fund Levan Chichinadze to Kakheti Information Center.