გენო მალაზონია პატიმრობიდან გაათავისუფლეს
როგორც მთავარ პროკურატურაში განაცხადეს, მალაზონიასთან საპროცესო შეთანხმება გაფორმდა. საპროცესო შეთანხმების პირობები მოგვიანებით გახდება ცნობილი.
პროკურატურის ინფორმაციით, მალაზონია რამდენიმე დღის წინ გაათავისუფლეს.
მალაზონია წინასწარ პატიმრობაში იმყოფებოდა და დუმილის უფლებას იყენებდა.
გენო მალაზონიას ბრალი ედება უკანონო სამეწარმეო საქმიანობაში. საქმე ეხება 2006 წელს მოპოვებულ ლიცენზიას, რომელიც „ენერჯი ინვესტს“ საქართველოში ელექტროენერგიის მოპოვების უფლებას აძლევდა. ბრალდების მტკიცებით, „ენერჯი ინვესტის“ დირექტორმა დაარღვია ლიცენზირების პირობები, როდესაც ცალკე არ აწარმოა საბუღალტრო აღრიცხვის დოკუმენტები. ლიცენზიის პირობების მიხედვით, საბუღალტრო აღრიცხვა ცალკე უნდა ეწარმოებინა. საუბარია ამ გზით 65 მილიონ ლარზე მეტი შემოსავლის მიღებაზე.

Geno Malazonia Released from Prison
The prosecutor’s office reported that the plea-agreement was signed with Malazonia. Terms of the agreement will be known later.
The prosecutor’s office also announced that Malazonia was released several days ago; he was in pretrial detention when he enjoyed his right to silence.
Geno Malazonia is accused in illegal entrepreneurial activity. The violation was found on the license his company “Energy Invest” had gained in 2006 on obtaining the electricity. According to the allegation, the director of the company had breached the requirements of the license and did not keep accountancy documents separately. In doing so, he received 65 million more GEL as an income.