მას შემდეგ რაც ტელეკომპანიამ „თრიალეთი“ საკუთარი საინფორმაციო ბადის მნიშვნელოვანი ნაწილი ტელეკომპანია „მაესტროს“ გადაცემების რეტრანსლიერებას, ხოლო პარალელურად საკუთარ ეთერში თოქ-შოუ „ცხელი ხაზის“ მიმდინარეობას დაუთმო, მათი ჟურნალისტების და არხის დამფუძნებლების მიმართ სხვადასხვა სახის ზეწოლები გახშირდა. უკანასკნელი ფაქტი 2010 წლის 7 ოქტომბერს ქალაქ გორის ცენტრში, სტალინის მოედანზე მდებარე „თი ბი სი ბანკის“ შენობის წინ მოხდა. ტელეკომპანიის გენერალურ დირექტორს ჯონი ნანეტაშვილს პატრულის თანამშრომლები სასტიკად გაუსწორდნენ და მოსახლეობის თვალწინ ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
სამედიცინო კონსულტაციის შემდეგ, ექიმებმა დაადგინეს, რომ ჯონი ნანეტაშვილს აღენიშნება თავის ტვინის შერყევის და ასევე ხერხემლის დაზიანების ნიშნები. ეს დიაგნოზი ჰოსპიტალში გვიან საღამოს დასვეს, ხოლო მანამდე ჯონი ნანეტაშვილი და მისი ადვოკატი სასამართლო სამედიცინო ექსპერტიზის ჩატარებას ამაოდ ცდილობდნენ. ექსპერტი საკუთარ სამუშაო ადგილზე არ იმყოფებოდა.
ჰოსპიტლიდან გამოსული ჯონი ნანეტაშვილი გორის შს სამმართველოს თანამშრომლებმა, პოლიციის უფროსის მოადგილის დემურ ცომაიას თანხლებით, საგამოძიებო სამსახურში გადაიყვანეს. როგორც ჩვენთვის გახდა ცნობილი, ჯონი ნანეტაშვილის ფიზიკური შეურაცხყოფის ფაქტზე წინასწარი გამოძიება დაიწყო. სამმართველოდან გამოსულმა ჯონი ნანეტაშვილმა თავი შეუძლოთ იგრძნო და საღამოს პირდაპირ ეთერში მიწვეულ პოლიტიკური პარტიის წარმომადგენლებს, ჟურნალისტებს და უფლებადამცველებს ბოდიში მოუხადა გადაცემაში მონაწილეობის ვერმიღების გამო.
რაც შეეხება ინციდენტს, ის შუადღის 12 სთ 15 წუთზე მოხდა. ჯონი ნანეტაშვილი და პატრულის ეკიპაჟის ორი თანამშრომელი - ტარიელ სარაული და ილია გავაშელი ერთმანეთს სასამართლო პროცესზე დაუპირისპირდნენ. სასამართლო პროცესი 14 საათზე დაიწყო. მოსამართლე დავით პაპუაშვილმა ახსნა-განმარტებების ჩამორთმევა პატრულის თანამშრომლის ტარიელ სარაულისგან დაიწყო. ტარიელ სარაულის ჩვენებით, ჯონი ნანეტაშვილი მობილური ტელეფონით სარგებლობის გამო გააჩერეს.
„მე და ჩემი მეწყვილე ვასრულებდით სამსახურებრივ მოვალეობას, შევამჩნიერთ ჩვენს საპირისპიროდ მოძრავ ავტომანქანაში პიროვნება, რომელიც მობილური ტელეფონით საუბრობდა. ჩვენ გავაჩერეთ აღნიშნული ავტომანქანა და მის მფლობელს მოვთხოვეთ მართვის მოწმობა და შესაბამისი საბუთები. გავაცანით მას, რომ დაარღვია მოძრაობის წესები და დავიწყეთ შესაბამისი ოქმის შედგენა. ამის შემდეგ სამართალდამრღვევი გადმოვიდა ავტომანქანიდან, დაიწყო გინება და ლანძღვა. ჩვენ მივუთითეთ მას, რომ დაეწვა წესრიგი და შეეწყვიტა ჩვენს მუშაობაში ხელის შეშლა, რაც არ განახორციელა და კვლავ გააგრძელა ხმამაღალი საუბარი და ყვირილი. ის დაგვემუქრა კიდეც - თქვე საცოდავებოო, გორში აღარ გინდათ ცხოვრებაო, რის შემდეგაც გადავწყვიტეთ მისი დაკავება. დაკავების დროს გაგვიწია წინააღმდეგობა. იგი ჩვენზე ფიზიკურად ძლიერია და დამატებითი ეკიპაჟის გამოძახების შემდეგ მოვახდინეთ მისი დაკავება“, - განაცხადა სასამართლო პროცესზე პატრულის თანამშრომელმა ტარიელ სარაულმა.
ეს ინციდენტი სასამართლო პროცესზე ჯონი ნანეტაშვილმა დეტალურად გაიხსენა: „ტელეკომპანიიდან გამოვედი მანქანით და მივდიოდი სტალინის გამზირზე მდებარე „თი-ბი-სი ბანკში“. სვეტაფორთან გავჩერდი, რადგან წითელი ენთო და ამ დროს დამირეკა მობილურმა. სულ ერთი წამით, გაჩერების დროს, ვუპასუხე ტელეფონს, რომ მოგვიანებით დაერეკათ. ამ დროს მე შემჩნეულიც მქონდა, რომ ჩემს უკან პატრულის მანქანა მოძრაობდა. აშკარად, ის სპეციალურად ჩემს ავტომანქანას მოსდევდა, რადგან დიდი ხანია, მათი ყურადღების ცენტრში ვართ. თითქმის მისული ვიყავი ბანკთან, რომ გამაჩერებინეს მანქანა. მომთხოვეს საბუთები და მითხრეს, რომ ტელეფონზე საუბრის გამო დამაკავეს. მე ავუხსენი, რომ ტელეფონზე არ მისაუბრია და ვინც მირეკავდა, სულ ერთი წამით ვუთხარი, რომ მოგვიანებით დაერეკა. პატრულის თანამშრომლებმა ძალიან უხეშად მიპასუხეს და დამემუქრეს დაკავებით, თუკი არ შევწყვეტდი საუბარს. არადა, ვეუბნებოდი, რომ მოძრაობა არ დამირღვევია. ჩემს გულისტკივილს გამოვთქვამდი, რომ ასე უსამართლოდ ხდება ჩვენს მიმართ თითქმის ყოველდღე დაჯარიმებები და ზეწოლები. ამ დროს დამატებით მოვიდა სხვა ეკიპაჟი, თითქოს მომზადებულებიც კი იყვნენ ჩემს დასაკავებლად. დამიწყეს ყვირილი. მე ვუთხარი, თუ ჩემი დაკავება გინდათ, აგერ, დამაკავეთ-მეთქი და გავუშვირე ხელები ჩემი ნებით. ამის შემდეგ წამოვედი მანქანისკენ და ჩავჯექი. მოულდნელად მოცვივდნენ ჩემს მანქანას, გადმომათრიეს, დაახლოებით 4 პოლიციელმა, დამაგდეს ძირს, ჯერ ერთ ხელზე დამადეს ბორკილი, მერე სცადეს მეორე ხელზეც დაედოთ, მაგრამ 4 ადამიანი, რომ ფეხებით გაწევს ზევიდან, მეორე ხელს ვერ სწვდებოდნენ. მოყოლილი მქონდა გვერდულად. პოლიციელს ვეუბნებოდი, რომ შეეწყვიტა ასეთი ქმედება და ლამის მხრებიდან ამომიგდეს ხელები.ხელები სულ გადატყავებული მაქვს, კოსტუმზე მათი ფეხსაცმლის ნაფეხურები მაქვს, მაგორავეს ძირს. ეს იყო კარგად დაგებული პროვოკაცია და უნდოდათ კიდეც ჩემი დაკავება“.
სათათბირო ოფისიდან შემოსულმა მოსამართლემ წაკითხულ გადაწყვეტილებაში სრულად მოიყვანა პატრულის თანამშრომლების მიერ მიცემული ჩვენებები და აღნიშნა კიდეც, რომ მათ მიერ წარმოდგენილი მტკიცებულებები უტყუარია და სამართლიანი. შესაბამისად, „ადმინისტრაციული სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლის მიხედვით, ჯონი ნანეტაშვილს დაეკისრა ბიუჯეტის სასარგებლოდ 400 ლარის გადახდა“.

Police Officers Beat Director of the Local TV-Company in Stalin Square
After the TV-Company “Trialeti” dedicated most part of its news time to the re-transmitting of the programs of the TV-Company “Maestro” and talk-show “Hot Line”, the journalists and founders of the TV-Company became victims of various oppressions. The last incident occurred on October 7, 2010 in Gori center in front of the TBC bank in Stalin square. The director general of the TV-Company John Nanetashvili was ruthlessly beaten by the patrol police officers in public.
After medical consultation, the doctors concluded that John Nanetashvili had brain concussion and injuries on the backbone. The diagnosis was made late at night; before that John Nanetashvili and his attorney unsuccessfully tried to carry out forensic expertise. The expert was not in his office.
Leaving the hospital, John Nanetashvili was taken to the police station by the deputy head of the police department Demur Tsomaia and other officers of the Gori district department of the MIA. Reportedly, preliminary investigation was launched on the physical assault of John Nanetashvili. He felt bad when leaving the police station and could not participate in the evening program of the TV-Company for what he apologized to the representatives of the political parties, journalists and human rights defenders who also were going to take part in it.
As for the incident, it occurred at 12:15 pm on October 7. Consequently, John Nanetashvili and two officers of the patrol police Tariel Sarauli and Ilia Gavasheli opposed each other at the trial. The trial started at 2:00 pm. Judge Davit Papuashvili started to interrogate police officer Tariel Sarauli. He said they stopped John Nanetashvili for speaking on the mobile phone.
“My colleague and I were patrolling when we noticed a driver speaking on the mobile phone in the car which was moving in front of us. We stopped the car and requested the driver to produce driving license and corresponding documents. We clarified to him that he had breached driving rules and drew up the protocol. Afterwards, the driver got out of the car, started to curse and insult us. We called upon him to stop interference in our activities but he continued shouting and even threatened us with creating problems. Finally we decided to detain him but he resisted. He was stronger than we are and we managed to detain him only after one more crew of the patrol police assisted us,” said Tariel Sarauli at the trial.
John Nanetashvili recalled the incident at the trial in details. “I left the TV-Company by my car; I was going to the TBC bank in Stalin Square. I stopped at the traffic light and my mobile phone rang. I replied to the phone call only for one minute while I was standing at the traffic light and asked the caller to call me later. I did not notice the patrol car moving alongside me. Apparently they were chasing me. I was almost at the bank when they requested me to stop the car. They requested my documents and explained I was stopped because of speaking on the phone. I told them I did not talk too long and just told the caller to call me back later. The patrol police officers replied to me very rudely and threatened with detention unless I stopped speaking. But I told them I had not breached the traffic rules. I expressed my discontent about the injustice against us – we were fined and oppressed every day. One more crew arrived at that moment like they were already prepared for my detention. They started shouting at me. I told them they could detain me if they wished it and held out my hands; I sat in the patrol car without any resistance. Four police officers rushed to my car, dragged me out of it, pushed me down to the ground and ironed only one hand; they tried to pull my second hand too but the four men cold not pull it out since I was lying on it and I could not move it. I urged the policemen to stop pulling my hand; they almost broke my hands. I have their foot-prints on my suit. It was well-staged provocation against me.”
Having returned from the negotiation room, the judge repeated the details from the testimonies of the patrol police officers in his judgment and pointed out that their allegations were authentic and fair. Consequently, “in accordance to the Article 173 of the Administrative Code of Georgia fine of 400 GEL was imposed on John Nanetashvili in favor of the state budget.”