ქუთაისში სტალინის ძეგლის დემონტაჟს სტალინელები პროტესტით შეხვდნენ
ქუთაისში გამარჯვების მოედანზე სტალინის ძეგლის აღებას სტალინელების მხრიდან პროტესტი მოჰყვა. ის ადამიანები, რომლებიც ე.წ. სტალინის სკვერში სხვადასხვა დღესასწაულებზე იკრიბებოდნენ, დღეს იმავე სკვერში „დიდი ბელადის“ ძეგლის დემონტაჟს აპროტესტებენ.
„როგორც ჩანს, ქუთაისში „დიდების მემორიალის“ ტრაგიკული დემონტაჟი ამ ხელისუფლებისთვის საკმარისი არ აღმოჩნდა. ეს ხალხი ცდილობს, წარსული გაგვინადგუროს. ახლა სტალინის ძეგლს მიადგნენ და ასე, ნელ-ნელა, ჩვენი ქვეყნის ისტორიას ტალახს ესვრიან. ამ ადამიანებს ჰგონიათ, რომ საქართველოს ისტორია „ვარდების რევოლუციით“ იწყება. ასე არაა... ეს უკვე მეტისმეტია და იმის ბრალია, რომ ამ ფაქტების გამო პასუხს არავინ ითხოვს,“ - აცხადებს ქუთაისელი თამაზ გიორგაძე.
მისი და სხვა თანამოაზრეთა განმარტებით, ძეგლის აღებისთვის პასუხისმგებლობა ადგილობრივ ხელისუფლებას უნდა დაეკისროს.

Stalin Supporters Protesting the Dismantling of Stalin Monument in Kutaisi
The dismantling of Stalin Monument in the victory square of Kutaisi was met with protests from Stalin supporters. The people who used to gather in the so-called Stalin square on holidays, now protest against the dismantling of “great leader’s” monument.
“It seems like the tragic dismantling of “glory memorial” in Kutaisi was not enough for government. These people are trying to destroy our past. Now, it’s turn of Stalin monument and slowly, the history of our country is being tarnished. These people think that Georgian history starts with Rose Revolution. This is not true… It’s too much and the reason of it is that nobody requests response for such facts,” – states Kutaisi resident Tamaz Giorgadze.
According to him and like-minded people, the responsibility should be imposed on the local government for dismantling the monument.