20 პატიმარი პირობით ვადაზე ადრე გათავისუფლდა
პირობით ვადამდე გათავისუფლების საბჭოებმა, ზეპირი მოსმენის შემდეგ, 20 მსჯავრდებულის გათავისუფლების გადაწყვეტილება მიიღეს. სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა სამინისტროს ცნობით, მათ შორის ორი ქალი და ორი არასრულწლოვანია.
დასავლეთ საქართველოს საბჭომ - ოთხი, აღმოსავლეთის საბჭომ - 16, მათ შორის ორი ქალი, არასრულწლოვან მსჯავრდებულთა საკითხების განმხილველმა საბჭომ კი, ვადაზე ადრე, ორი მსჯავრდებული გაათავისუფლა.
საბჭოები მსჯავრდებულთა ვადამდე გათავისუფლების განცხადებებზე ყოველი თვის ბოლოს იმსჯელებენ, შემდეგ ზეპირი მოსმენა გაიმართება, რომელსაც მსჯავრდებული და ადვოკატი დაესწრება.
საბჭოების მიერ წარდგენილ ანგარიშებს სამინისტროს მუდმივმოქმედი კომისია, პერიოდულად, არანაკლებ სამ თვეში ერთხელ განიხილავს.
პატიმრობის ახალი კოდექსის თანახმად, შექმნილია დასავლეთ და აღმოსავლეთ საქართველოს მასშტაბით და ერთი კონკრეტულად არასრულწლოვან მსჯავრდებულთა საკითხების განმხილველი საბჭო.
ხუთწევრიანი საბჭოები დაკომპლექტებულია სასჯელაღსრულების, პრობაციის და იურიდიული დახმარების სამინისტროს, პრობაციის ეროვნული სააგენტოს, ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციის, იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს, ადგილობრივი თვითმმართველობის (მმართველობის) წარმომადგენლებით.

The Councils for Release Earlier than Conditional Term made the decision of releasing 20 convicts. According to Ministry of Corrections and Legal Assistance of Georgia, there are two women and two juvenile offenders among the released prisoners.
The Western Georgia Council released four prisoners, Eastern – 16, including two women. The council for juvenile offenders released two convicts earlier than the conditional term release.
Councils will discuss the requests of earlier releases at the end of every month. Then the verbal hearing will take place which will be attended by the convict and a lawyer.
The reports presented by the councils will be discussed by the permanent councils of Ministry, periodically no less than once in three months.
According to New Code of Imprisonment, the council for discussing issues of juvenile convicts in the territory of Eastern and Western Georgia is created.
The councils with five member organizations are comprised by the representatives of the Ministry of Corrections and Legal Assistance, National Agency of Probation, local non-governmental organization, Supreme Council of Justice, representatives of local government.