რომელია დანიელ გუფთა?
დანიელ გუფთას მიერ აუქციონის წესით შეძენილი ოთხი კლინიკის თანამშრომლები ახალი მეპატრონის ვინაობას სოციალური ქსელების საშუალებით ადგენენ.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" ზუბალაშვილების სახელობის პედიატრიულ კლინიკაში განუცხადეს, დანიელ გუფთა არის 28 წლის, ინდუსი, რუსეთის მოქალაქე.
მათივე ცნობით, აღნიშნული ინფორმაცია მათ „ფეისბუქში“ მოიპოვეს. კლინიკაში აცხადებენ, რომ ახალი მეპატრონე კლინიკას ერთხელ ეწვია და დაათვალიერა, თუმცა თანამშრომლებს არ გასაუბრებია.
უცხოელმა ინვესტორმა კლინიკების საპრივატიზაციო აუქციონზე თბილისის გინეკოლოგიური კლინიკა, ზოგადი თერაპიის კლინიკა, ზუბალაშვილების სახელობის პედიატრიული კლინიკა, თვალის სნეულებათა კლინიკა - „მზერა“ შეიძინა, რაშიც სულ 2 მილიონ 250 ათასი ლარი გადაიხადა.
აღნიშნული პირის შესახებ ეკონომიკის სამინისტროს ვებგვერდზე ინფორმაცია განთავსებული არ არის.
ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი, ვერა ქობალია ბიზნესმენ დანიელ გუფთაზე არ საუბრობს. როგორც მთავრობის სხდომის დაწყებამდე ქობალიამ განაცხადა, დეტალურად ამ საკითხთან დაკავშირებით მხოლოდ და მხოლოდ სამინისტროში ისაუბრებს.
„ახლა დეტალურ ინფორმაციას ამ თემაზე ვერ მოგაწვდით, მაგრამ ჩვენთან სამინისტროში თუ მოხვალთ და შეგხვდებით, ჩვენ ამ საკითხთან დაკავშირებით დეტალურ ინფორმაციას მოგაწვდით“, - განაცხადა ეკონომიკის მინისტრმა.
„ინტერპრესნიუსსი“ შეეცადა სოციალურ ქსელში თავადაც გადაემოწმებინა ინფორმაცია დანიელ გუფთას შესახებ, თუმცა რამდენიმე „დანიელ გუფთას“ მოპოვების შემდეგ „ჭეშმარიტი ბიოგრაფიის“ დადგენა შეუძლებელი აღმოჩნდა.

Who Is Daniel Gupta?
Personnel of four medical centers purchased by Daniel Gupta at the auction try to identify his personality via social network.
The personnel of the Zubalashvili Pediatric Center reported to the InterPressNews that Daniel Gupta, 28, is a Russian citizen, ethnic Hindu.
They obtained the information in the social network Facebook. The personnel said the new owner had visited the clinic only once though he had not talked with them.
The foreign investor paid 2, 250 million GEL for Tbilisi Gynecological Clinic, General Therapy Clinic, Pediatric Clinic and Eye Clinic “Mzera” at the auction paying.
The website of the Ministry of Economic Development of Georgia does not provide any data about the person.
The Minister Vera Kobalia makes no comments about Daniel Gupta. She said before the governmental session, she will make comments about the investor only at the Ministry.
“I cannot provide you with detailed information about this issue. However, if you visit our ministry, I will meet you and will provide you with all information,” said the minister of economic development of Georgia.
InterPressNews tried to check the information about the investor in social networks. However, having discovered several “Daniel Gupta” in the network, it was impossible to identify the right person.