ისრაელმა საქართველო სახიფათო ქვეყნების სიაში შეიყვანა
ისრაელმა საქართველო სახიფათო ქვეყნების სიაში შეიყვანა. ამის შესახებ „კურსორ ინფო“ იუწყება. ტერორიზმთან ბრძოლის სახელმწიფო შტაბის ინფორმაციით, ისრაელის მოქალაქეებისთვის განსაკუთრებულ საფრთხეს წარმოადგენენ ეგვიპტე, თურქეთი, აზერბაიჯანი, საქართველო, სომხეთი, კოტ-დივუარი, მალი, მავრიტანია და ვენესუელა.
უსაფრთხოების სამსახურები ისრაელის მოქალაქეებს ამ ქვეყნებში სტუმრობისაგან თავის შეკავებას ურჩევენ.
ტერორიზმთან ბრძოლის შტაბი ისრაელის მოქალაქეების მისამართით მოსალოდნელი ტერაქტების განხორციელების შესაძლებლობაზე „ჰესბოლას“ სამხედრო ფრთის ხელმძღვანელის - იმადა მუგნიეს ლიკვიდაციის მესამე წლისთავის მოახლოების გამო ალაპარაკდა.
იმადა მუგნიე 2008 წლის 13 თებერვალს დამასკოში მოკლეს. „ჰესბოლა“ მის მოკვლაში ისრაელს ადანაშაულებს, იმის მიუხედავად, რომ ოფიციალურ თელ-ავივს მომხდარზე პასუხისმგებლობა არ აუღია. სპეციალისტების აზრით, მუგნიე რამდენიმე ქვეყნის სადაზვერვო სამსახურების თანამშრომლობის შედეგად მოკლეს.

Israel Inserted Georgia on the List of Dangerous Countries
“Cursor Info” reported that Israel inserted Georgia on the list of dangerous countries. According to the State Department against Terrorism of Israel the most dangerous countries for their citizens are: Egypt, Turkey, Azerbaijan, Georgia, Armenia, Côte d’Ivoire, Mali, Mauritania and Venezuela.
The Security Services recommend the Israeli citizens to refrain from visiting the above-listed countries.
The Department against Terrorism is concerned about possible terrorist acts against Israeli citizens with upcoming third anniversary of the assassination of Imada Mughniyeh the head of the “Hezbollah” military wing.
On 13 February 2008, Imada Mughniyeh was murdered in Damascus. “Hezbollah” blames Israeli in assassination notwithstanding that the official Israel did not take responsibility of the murder. Specialists think Mughniyeh was killed because of his cooperation with intelligence departments of several countries.