მოძრაობა "არას", სამოქალაქო მოძრაობა "სოლიდარობა უკანონო პატიმრებს", "სამოქალაქო და პოლიტიკური უფლებების დაცვის ცენტრის" და მოძრაობა "მამული, ენა, სარწმუნეობას" აქტივისტები 21 თებერვლიდან უკანონო პოლიტიკური პატიმრების გათავისუფლების მოთხოვნით, დიპლომატიური კორპუსის წარმოამდგენლობებთან და საელჩოებთან 21 მჯდომარე აქციებს იწყებენ.
როგორც დღევანდელ პრესკონფერენციაზე აღნიშნული არასამთავრობო ორგანიზაციების ლიდერებმა განაცხადეს, პირველი მჯდომარე აქცია 21 თებერვალს, 09.00 საათზე, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოსთან გაიმართება.
მოძრაობა "არას" ლიდერის ლევან ჩიტაძის ინფორმაციით, მჯდომარე აქციები დღეგამოშვებით, საქართველოში არსებულ ყველა საელჩოსთან, დილის 09.00 საათიდან საღამოს 21.00 საათამდე გაიმართება, ხოლო 14.00 საათზე ჟურნალისტებისთვის ბრიფინგები მოეწყობა.
"ჩვენი აქციების მიზანია, არსებულმა ხელისუფლებამ პატიმრობიდან გაათავისუფლოს უკანონოდ დაკავებული ადამიანები. ჩვენი ინფორმაციით, საქართველოში 350 უკანონო პოლიტიკური პატიმარია. შარშან ხელისუფლება იძულებული გახდა, არასამთავრობო ორგანიზაციების პროტესტი გაეთვალისწინებინა და 7 პატიმარი გაეთავისუფლებინა", - განაცხადა ლევან ჩიტაძემ.

NGOs Start Sitting Demonstrations at Embassies
The activists of the Public Movement “No”, the Public Movement “Solidarity with Arbitrary Detainees”, “The Center for Civil and Political Rights” and activists of the Movement “Homeland, Tongue and Religion” intend to start sitting demonstrations in front of the offices of diplomatic corps and Embassies accredited in Tbilisi from February 21. They will request freedom of arbitrarily detained political prisoners.
The directors of the above-mentioned non-governmental organizations stated at the press conference today that first sitting demonstration will start at the US Embassy on February 21 at 09:00 am.
“The purpose of our protest action is to convince current government to release arbitrarily imprisoned people from prisons. According to our information, there are 350 political prisoners in Georgia. Last year, the government had to envisage the protest of non-governmental organizations and released 7 prisoners,” said Levan Chitadze.