ახალგორის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის მასწავლებელს რაიონში არ უშვებენ
ახალგორის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის ქართული ხალხური ცეკვების მასწავლებელს რაიონში არ უშვებენ. ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსს" სახლის დირექტორმა თამარ მეარაყიშვილმა აცნობა.
"გასულ კვირაში ახალგორიდან გამოსვლისას ეს ადამიანი ქართულ პოსტზე გააფრთხილეს, რომ ძველი ცნობით რაიონში აღარ შეუშვებდნენ. ხოლო როცა წეროვანში, რაიონის ადმინისტრაციის შესაბამის სამსახურში ცნობის შესაცვლელად გამოცხადდა, მას ახსნა-განმარტების გარეშე გამოუცხადეს, რომ ცნობას საერთოდ აღარ გასცემდნენ და შესაბამისად, ახალგორში საერთოდ აღარ შეუშვებდნენ", - განაცხადა თამარ მეარაყიშვილმა.
მისივე განმარტებით, მასწავლებელი საქართველოს მოქალაქეა და უკვე ერთი წელია, რაც ახალგორის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლში ქართულ ხალხურ ცეკვებს ასწავლის.
"მას სწავლების ნება რეინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა დართო და უვადო ცნობაც გასცეს, რომ რაიონში დაუბრკოლებლად შესვლა შეძლებოდა", - განაცხადა მეარაყიშვილმა.

Teacher from Akhalgori Youth House Restricted to Enter Akhalgori Region
Akhalgori Youth House teacher of Georgian folk dances is not allowed to enter Akhalgori region, Tamar Mearakishvili, a director of Youth house reported to interpressnews on the corresponding.
“While leaving Akhalgori last week this person was warned on the Georgian Post that he would not be allowed to go back with an old notice. When he applied to the relevant administration service in Tserovani for changing his notice, without any explanation he was told that they no longer issued a document and thus he could no longer enter Akhalgori,” – stated Tamar mearakishvili.
According to the teacher, he is a Georgian citizen and has been teaching Georgian folk dances in Akhalgori Youth House for a year now.
“He was allowed to teach by the Office of Minister in Reintegration Issues. The office issued a term less notice so he could enter the region without hindrance,” – stated Mearakishvili.