ისრაელში მცხოვრები ქართველი ოლიგარქი საქართველოში დაკავებულ ებრაელ ბიზნესმენ რონი ფუქსს შეხვდა. ამის შესახებ პორტალი IzRus საკუთარ ინფორმირებულ წყაროზე დაყრდნობით იუწყება.
კერძოდ, საქართველოდან წასული ბიზნესმენი, რომელიც ამჟამად ისრაელში ცხოვრობს და რომლის ვინაობაც არ სახელდება, რამდენიმე დღის წინ თბილისში იმყოფებოდა. იგი რონი ფუქსს ადგილობრივი რაბინის, ხაბადის დახმარებით შეხვდა. პორტალის ინფორმაციით, ოლიგარქი აპირებდა, შეხვედროდა საქართველოს პრეზიდენტ მიხეილ საააკაშვილსაც, თუმცა შეხვედრა არ შედგა.
ებრაელი ბიზნესმენები რონ ფუქსი და ზეევ ფრენკელი ქართველმა სამართალდამცველებმა 2010 წლის 15 ოქტომბერს დააკავეს. მათ ბრალად ედებათ ფინანსთა მინისტრის მოადგილისთვის ქრთამის შეთავაზება.

Georgian Oligarch Residing in Israel Met with Roni Fuchs
Georgian oligarch residing in Israel met with Israeli businessman Roni Fuchs detained in Georgia, the portal IzRus informs on the corresponding based on its source.
According to IzRus, the businessman who is currently residing in Israel arrived in Tbilisi several days ago. He met with Roni Fuchs with the help of a local rabbi. According to portal, oligarch was going to meet the President Mikheil Saakasvhili. However, they never met.
Israeli businessman Roni Fuchs and Zeev Frenkel were detained on October 15 of 2010 by Georgian law-enforcement officials. They were imposed with the charge of offering a bribe to a deputy Finance Minister.