მეწყერსაშიშ ზონაში მცხოვრები ოჯახები სიღნაღის გამგებელს უყურადღებობაში ადანაშაულებენ
სიღნაღში, ერეკლე მეორეს ქუჩაზე, მეწყერსაშიშ ზონაში მცხოვრები ოჯახები სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელს ნოდარ კოჭლამაზაშვილს უყურადღებობაში ადანაშაულებენ. როგორც დაზარალებულებმა განაცხადეს, მათ სხვა თავშესაფარი არ აქვთ, დაზიანებული სახლები კი ნებისმიერ დროს შეიძლება ჩამოინგრეს და შიგ მოყვნენ.
სიღნაღში, ერეკლე მეორეს ქუჩაზე, სადაც 72 ოჯახი ცხოვრობს, ყველა სახლი დაბზარულია. „გამგეობას არაერთხელ მივმართეთ, მაგრამ ყურადღებას არ გვაქცევენ. გამგებელი ჩვენს მიღებაზეც კი უკვე უარს ამბობს, თავი მომაბეზრესო. სახლებში შესვლაც კი გვეშიანია, წვიმის დროს ზანზარებს და ხრჭიალი გაუდის“, - აღნიშნეს ერეკლე მეორეს ქუჩის მაცხოვრებლებმა.
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებლის ნოდარ კოჭლამაზაშვილის განცხადებით, გამგეობამ მეწყერსაშიშ ზონაში არსებული მდგომარეობის შესახებ ინფორმაცია კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციას მიაწოდა. „ადგილობრივ ბიუჯეტში თანხები არ გვაქვს. ერთადერთი რაც შეგვიძლია ის არის, რომ ოთხ - ხუთ ოჯახს ქირის თანხა გადავუხადოთ“, - განაცხადა გამგებელმა.
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის 2011 წლის ბიუჯეტი 3 614 000 ლარს შეადგენს, აქედან დაახლოებით 25 % ადმინისტრაციული ხარჯია და ადგილობრივი ხელისუფლების შენახვაზე იხარჯება.

Families Living in Landslide Risk Zone Accuse Sighnaghi Governor in Indifference
In Sighnaghi, at Erekle II St. the families living in landslide risk zone accuse Sighnaghi municipality Governor Nodar Kochlamazashvili in indifference. As the victims state, they do not have another shelter and the damaged houses where they live now can break down any time.
In Sighnaghi, at Erekle II St where 72 families live, all houses are damaged. “We addressed the municipality numerous times, but they do not pay us any attention. The Governor refuses to receive us. He says that we irritate him. We are afraid to go in the houses. It shakes when it is raining,” – notes the residents of Erekle II St.
According to the Governor Nodar Kochlamazashvili of Sighnaghi municipality, the city municipality provided information to Kakheti Governor Administration regarding the state of landslide risk zone. “We do not have money in the budget. The only thing that we can do is paying rent money to four or five families,” – stated Governor.
Sighnaghi municipality 2011 year budget amounts to 3 614 000 GEL. Approximately 25% of it is administrative expense and is spent on the local government.