ტელეკომპანია „მაესტროს“ 50 %-იანი წილის მფლობელი მომღერალი გია გაჩეჩილაძე გახდება
„მაესტროს“ გენერალური დირექტორის ბაჩო (ილია) კიკაბიძის თქმით,  ეს შეთანხმება, ჯერ კიდევ 2006 წელს დაიდო და ითვალისწინებს, რომ  მუსიკალური ფორმატის რადიო „ნაცნობი“ „მაესტროს“ მფლობელობაში გადავა და ტრანსფორმირდება როგორც საინფორმაციო სპეციფიკის მქონე რადიო „მაესტროდ“. ხოლო, ტელეკომპანია „მაესტროს“ აქციათა 50% კი გია გაჩეჩილაძის საკუთრება გახდება.
გია გაჩეჩილაძე ოპოზიციური „ქართული პარტიის“ ერთ-ერთი ლიდერის ლევან გაჩეჩილაძის ძმაა.
ამავე პარტიის კიდევ ერთი ლიდერი ეროსი კიწმარიშვილია, რომლის დაფუძნებულ „რუსთავის მართვის კომპანიას“ ტელეკომპანია „მაესტრო“ სამწლიანი მართვის უფლებით აქვს გადაცემული.
კიკაბიძემ მედია.გე-ს უთხრა, რომ ტელევიზიის წილის გადაცემის შესახებ  შეთანხმება ითვალისწინებს ერთობლივ მუშაობას. იურიდიულად თითქმის ყველა საკითხი გადაწყვეტილია და „მაესტროს“ ათი მეწილედან წილი ყველამ პროპორციულად დათმო.
„ეს ფაქტი განაპირობა იმან, რაც ერთობლივად ამ წლების განმავლობაში ვაკეთეთ“, - ამბობს კიკაბიძე, თუმცა, კონკრეტულად არ პასუხობს კითხვას, რომელიც „მაესტროში“ გია გაჩეჩილაძის ფუნქციებს შეეხება.
www.Journalist.ge-ზე „მაესტროს“ და რადიო „ნაცნობის“ დამფუძნებელთა სახელით გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია, რომ წილების გადანაწილება და ტელე და რადიომაუწყებლობის ერთ მფლობელობაში გადასვლა თავისუფალი სიტყვის გაძლიერებას ემსახურება.
კიკაბიძის განცხადებით, რადიო „მაესტრო“ უახლოეს მომავალში მაუწყებლობას დაიწყებს სატელიტურ სიხშირეზე, რაც საშუალებას მისცემს როგორც საქართველოს რეგიონებში, ასევე  ქვეყნის საზღვრებს გარეთ მცხოვრებ ადამიანებს, მიიღონ დაბალანსებული და მიუკერძოებელი ინფორმაცია.
„ჩვენ კარგად გვესმის ის პასუხისმგებლობა, რომელიც გვაკისრია და მიგვაჩნია, რომ თავისუფალი მედიის გაერთიანება და გაძლიერება სასარგებლო იქნება როგორც საზოგადოებისათვის, ასევე მთელი პოლიტიკური სპექტრისათვის“, -  აცხადებს კიკაბიძე.
„მიმაჩნია, რომ იმ პირობებში, როდესაც თავისუფალი მედიის როლი განსაკუთრებით საჭიროა დემოკრატიული პროცესების განვითარებისათვის, ამ შეთანხმებას დადებითი რეზონანსი მოჰყვება როგორც ქვეყნის შიგნით ასევე, საერთაშორისო თანამეგობრობაში“, - ამბობს  კიკაბიძე.
თავად გია გაჩეჩილაძეს 2009 წელს „მაესტროზე“ რეალურ რეჟიმში გადაცემა „საკანი №5“ მიჰყავდა.  ხელისუფლების მძაფრი კრიტიკით გამორჩეული I პროექტი  რამდენიმე თვის განმავლობაში გრძელდებოდა.

Singer Gia Gachechiladze to Become 50% Share Holder of Maestro TV
Gia  Gachchiladze, alias Utsnobi (stranger) is going to be handed over 50 per cent of Maestro TV shares.
According to Bacho (Ilia) Kikabidze, Director General, Maestro TV the agreement was reached yet in 2006. Following the agreement musical radio Natsnobi will be handed over into Maestro TV ownership and transformed as an informational radio Maestro. Gia Gachechilaze will become the owner of 50 per cent of Maestro TV shares.
Gia Gachechiladze is the brother of Levan Gachechiladze, co-leader of the opposition Georgian Party.
Another co-leader of the aforementioned party is Erosi Kitsmarishvili. The Rustavi Managing Company founded by him enjoys managerial rights over Maestro TV for a term of three years.
Reporting to Media.ge Kikabidze said the agreement on the handover of shares implies joint work. Juridically almost all of the issues have been agreed and ten out of ten share holders of Maestro TV made proportional concession of their shares.
"That's due to our ten-year collaboration," said Kikabidze giving no tangible answer to Gia Gachchiladze's functions in Maestro TV.
According to the publication of www.Journalist.ge posted on behalf of founders of Maestro and TV and radio Natsnobi the distribution of shares and the handover of TV and radio broadcasting into a single ownership contributes to the enhancement of free speech.
In the near future, Bacho Kikabidze said, Maestro is going to launch satellite broadcasting that will enable the population in the regions across Georgia as well as the ones residing abroad to have access to balanced and unbiased information.
"We do realize the responsibility we have shouldered and believe that the unification and strengthening of free media will be conducive to the society as well as the whole political spectrum," Kikabidze stressed.
"From my viewpoint under the circumstances of utmost need for the role of free media for the development of democratic processes," Bacho Kikabidze says, "this agreement is going to be followed by a positive response in the country as well as in the international community."
In 2009 Gia Gachechiladze anchored live the TV program Sakani (cell) #5. The project, distinguished with severe criticism against the authorities had been on for a few months.