სამინისტროს ოფიციალურ ვებგვერდზე მითითებულია, რა კრიტერიუმებს უნდა აკმაყოფილებდეს ახალი ვებგვერდი. საიტი, რომელიც განკუთვნილი იქნება 3-დან 13-წლამდე ბავშვებისთვის, უნდა იყოს შემეცნებით-საგანმანათლებლო, მომხმარებელთა რეგისტრაცია და ამ მომხმარებლის მონაცემების ინფორმაციის შენახვა ბავშვებისათვის მარტივი უნდა იყოს; ბავშვებს უნდა შეეძლოთ თავიანთი ნახატების ატვირთვა; უნდა ჰქონდეს დაწყებული თამაშის ან ანიმაციის შენახვის და შემდგომში გაგრძელების საშუალება; საიტს უნდა გააჩნდეს რამდენიმე დიზაინი ასაკის ჯგუფიდან გამომდინარე და უნდა იყოს რამდენიმე ენის არჩევის შესაძლებლობა; საწყის გვერდზე უნდა გამოქვეყნდეს სიახლეები პოლიციის მიერ ჩატარებული კონკურსებისა თუ რაიმე საბავშვო საგანმანათლებლო ღონისძიებების შესახებ, ბავშვთა უფლებების შესახებ და ბავშვებისთვის საინტერესო სხვა ინფორმაცია; საბავშვო ბლოკებში უნდა ჩაიდოს სასწავლო ონლაინ თამაშები, საგანმანათლებლო საბავშვო ანიმაციები და ტესტები. მაგ: მოძრაობის წესები; პოლიციის, სახანძრო, და სამაშველოს ფორმების გარჩევა; შუქნიშნების და მისი ფერების მნიშვნელობა; გზაზე გადასვლის წესები; მიწისქვეშა გადასასვლელებით და ხიდებით სარგებლობა; 022-ზე დარეკვა; საიტზე ყველა სახის ინფორმაცია მიწოდებული უნდა იყოს მარტივად და სახალისო ფორმით; კონკურსის მონაწილემ უნდა განსაზღვროს ბიუჯეტი და საიტის შექმნის დრო.
საკონკურსო კრიტერიუმებთან ერთად იქვე მითითებულია, საზღვარგარეთის ქვეყნების სამართალდამცავი ორგანოების ოფიციალური ვებგვერდების საბავშვო ვერსიები, მათ შორის აშშ-ს გამოძიების ფედერალური ბიუროს, იტალიური კარაბინერებისა და ფრანგული პოლიციის საბავშვო ვებგვერდები.

Ministry of Internal Affairs Announces Competition for Kids’ Website
The Ministry of Internal Affairs of Georgia announces a competition on the creation of kids’ website kids.police.ge.
The information published on the official website of the Ministry lists the criteria for the new website has to satisfy. The website, for the kids from 3 to 13, shall be cognitive and educational; children should easily get easily registered and store information on the website; they should be able to upload their paintings on the website; they should be able to start and continue any game or animation; the website should have several designs according to the age of children as well as several languages to choose; the front page should provide information about the contests of the MIA as well as education activities carried out by the Ministry; the kid’s blocks should store online games, educational animations and test. For example, traffic rules, skills to differ uniforms of police officers, fire-brigades and rescue teams; the meaning of the colors on the traffic lights; rules how to cross street, how to use undergrounds and bridges; how to call 022; all information shall be provided in easy language; the applicant should submit budget and time-sheet for the creation of the website.
The criteria are the following: the website should be educational; should be easy to apply;
The Ministry says several countries have similar websites. Namely, the Ministry of Internal Affairs names the USA, Italy and France.