ქონებრივი დეკლარაციების მიხედვით
ცოლები - სახელმწიფო უწყებაში, ცოლები - მედიაში, ცოლები - სკოლასა და უნივერსიტეტში, ცოლები - სახლში და ცოლები - სხვადასხვა სამსახურში - ასეთ სურათს აღმოაჩენთ, თუკი საქართველოს მთავრობის წევრებისა და პარლამენტარების ქონებრივ დეკლარაციებს გადახედავთ.
სახელმწიფო სამსახურში მყოფი უცოლო თანამდებობის პირების რაოდენობა გაცილებით  მცირეა, ვიდრე - ცოლიანების. მათ შორის, არიან ფინანსთა და კულტურის მინისტრები, სოლიდური წლიური შემოსავლით.
ცოლები ბიზნესში და სხვა სამსახურში - ფლობენ წილებს, არიან სხვადასხვა ორგანიზაციების დირექტორები, ან მენეჯერები - მათი შემოსავალი არანაკლებია, ვიდრე - მათი სახელმწიფო მოხელე ქმრების.
საჯარო მოხელეებმა ბოლო დეკლარაცია 2010 წლის აპრილის და მაისის თვეში შეავსეს. დეკლარაციები ასახვას გასული, 2009 წლის პერიოდს.

According to Property Declarations
Wives in state institutions, wives in media outlets, wives at schools and universities, wives at home and in various institutions – the following information is provided by the property declarations of the members of the Georgian government and MPs.
Single governmental officials are less than the married ones. Among single ministers are the minister of finances and minister of culture with quite a large annual income.
The wives own shares in business and in other institutions; they are directors of various organizations, or managers and their income is not less than their husbands who are governmental officials.
The governmental officials filled in their last financial declarations in April and May of 2010 which demonstrates their income in 2009.