კახეთში 9 მაისის საპროტესტო აქციის მონაწილეებს მასობრივად აჯარიმებენ
უსაფრთხოების ღვედის გარეშე მანქანის მართვის და სხვა დარღვევების მიზეზით, კახეთში 9 მაისის საპროტესტო აქციის მონაწილეებს მასობრივად აჯარიმებენ. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, ამ დროისთვის დაჯარიმებულია 15-ზე მეტი მძღოლი, რომელიც საპროტესტო აქციებში მონაწილეობდა.
ერთ-ერთი მათგანი ზურაბ თერგიაშვილი ამბობს, რომ შს გურჯაანის სამმართველოს თანამშრომლებმა ის სოფელ ველისციხეში, საუბნო გზაზე დააჯარიმეს. „უსაფრთხოების ღვედი გადაჭერილი მქონდა, მაგრამ უფროსისგან ასეთი დავალება გვაქვსო და 40 ლარით დამაჯარიმეს“, - აღნიშნა ზურაბ თერგიაშვილმა.
შს სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოში და პოლიციის რაიონულ განყოფილებებში საპროტესტო აქციების მონაწილეების დაჯარიმების შესახებ კომენტარს არ აკეთებენ.

Participants of Protest Demonstration on May 9 in Kakheti Are Massively Fined
Participants of the protest demonstration, organized in Kakheti region on May 9, are massively fined for driving a car without belts and some other violations. According to the Information Center of Kakheti, more than 15 drivers have been fined so far; they all participated in the protest demonstrations.
One of them is Zurab Tergiashvili who said the Gurjaani district police officers fined him in the village of Velistsikhe. “I was wearing a driving belt but the police officer told me he was instructed from the chief to fine me and now I have to pay 40 GEL to the budget,” said Tergiashvili.
Kakheti regional department of the Patrol Police and district stations do not comment on the mass fining of protest participants.