კუდ-მა ტერორისტული აქტის მცდელობაში ეჭვმიტანილები დააკავა
კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ტერორისტული აქტის განხორციელების მორიგი მცდელობა აღკვეთეს, - ამის შესახებ შსს იუწყება.
შსს-ს ცნობით, სამართალდამცველებმა სამეგრელოს რეგიონში დააკავეს აფხაზეთის ოკუპირებულ ტერიტორიაზე, გალის რაიონში მცხოვრები აბესალომ ჩხეტია და თამილა ბენია. დაკავებულებს თან ჰქონდათ ასაფეთქებელი ნივთიერება, რომელიც პოლიციამ ამოიღო და გააუვნებელყო წყლის ჭავლის სპეციალური დანადგარით.
სამინისტროს ინფორმაციით, დაკავებული პირების ჩვენებით ირკვევა, რომ მათ ტერორისტული აქტის განხორციელება აფხაზეთის ოკუპირებულ ტერიტორიაზე მყოფმა რუსეთის სპეცსამსახურების თანამშრომლებმა იგორ ვლასოვმა და სერგეი კუზმინმა დაუკვეთეს.
კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტი აგრძელებს ძიებას საქმესთან დაკავშირებით დამატებითი დეტალების დადგენის მიზნით.

Constitutional Security Department Detained the Suspects of the Attempted Terrorist Act
The officials of Constitutional Security Department suppressed one more attempt of terrorist act, - reports Ministry of Internal Affairs (MIA) of Georgia.
According to the MIA, the law-enforcement officials detained Abesalom Chkhetia and Tamila Benia from the occupied territory of Abkhazia, the region of Gali. The detainees had some explosives which were confiscated and neutralized by the police.
According to the MIA, the testimonies of the detained individuals show that the terrorist act was ordered by the officials of Russian Special Services Igor Vlasov and Sergei Kuzmin in the occupied territory of Abkhazia.
Constitutional Security Department continues investigation in order to ascertain other details of the case.