ჯავის დე ფაქტო სასამართლომ საქართველოს 10 მოქალაქის სამხრეთ ოსეთიდან გაძევების გადაწყვეტილება მიიღო
ჯავის რაიონის დე ფაქტო სასამართლომ საქართველოს 10 დაკავებული მოქალაქის „სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკიდან“ გაძევების გადაწყვეტილება მიიღო. ამის შესახებ სააგენტო „რესი“ იუწყება.
„ჯავის რაიონის სასამართლომ განიხილა ადმინისტრაციული წარმოების საქმე საქართველოს მოქალაქეებთან დაკავშირებით და გამოიტანა დადგენილება, სამხრეთ ოსეთის ტერიტორიიდან მათი ადმინისტრაციული გაძევების შესახებ“, - განაცხადეს დე ფაქტო სასამართლოში.
ონის რაიონის 10 მცხოვრებს ოსური მხარე ქართველ სამართალდამცველებს და ევროკავშირის დაკვირვებლებს სავარაუდოდ, დღესვე, სოფელ ერგნეთთან გადასცემს.
ონის რაიონის სოფელ ღარის ათი მცხოვრები ოკუპანტებმა 18-19 ივნისს იმ დროს დააკავეს, როცა ისინი საეკლესიო დღესასწაულს „საჯვარეობას“ აღნიშნავდნენ. დაკავებულებს ცხინვალის დე-ფაქტო ხელისუფლება ბრალად სდებდა ე.წ. საზღვრის დარღვევას.

Java De-Facto Court Decided to Expel 10 Georgian Citizens from South Ossetia
Java de-facto court decided to expel 10 Georgian citizens from the territory of South Ossetia. News Agency “RES” reported about it.
“Java district court discussed administrative case about Georgian citizens and decided to expel them from the territory of South Ossetia in accordance to the Administrative Law,” the de-facto court reported.
Ossetian side will assign ten Georgian people from Oni district to Georgian law enforcement officers and EUMM today near the Ergneti village.
On June 18-19, occupants arrested ten residents of Ghari village in Oni district when they were celebrating religious holiday. Tskhinvali de-facto authority blamed them in the violation of the so-called border.