ადვოკატი არ გამორიცხავს, რომ ზურაბ ქურციკიძის წერილის გამოტანისას პრობლემები შეუქმნან
ადვოკატი ნინო ანდრიაშვილი არ გამორიცხავს, რომ სასჯელაღსრულების #8 დაწესებულებაში ზურაბ ქურციკიძის წერილის გამოტანისას პრობლემები შეექმნას.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" ნინო ანდრიაშვილმა განუცხადა, აღნიშნულ დაწესებულებაში პრობლემები გუშინ შეუქმნეს, როდესაც ზურაბ ქურციკიძესთან საუბრის მონიშნული ჩანაწერების წაკითხვას შეეცადნენ. ადვოკატმა აღნიშნა, რომ გუშინ საქმის მასალების გაცნობის შემდეგ ქურციკიძეს შეხვდა და მისი განმარტებები მოისმინა, შესაბამისად, მონიშნა ის ღონისძიებები, რაც მას უნდა განეხორციელებინა.
"აღნიშნული მონიშვნების და ჩანაწერების წაკითხვას შეეცადნენ, რის შემდეგაც იძულებული ვიყავი, ფურცლები დამეხია",-განაცხადა ანდრიაშვილმა.
ზურაბ ქურციკიძე ადვოკატის საშუალებით განცხადების გაკეთებას დღეისთვის აპირებს. ადვოკატი ნინო ანდრიაშვილი ფოტოჟურნალისტს 11:00 საათზე შეხვდება.

Lawyer does not Exclude the Hindrance while Taking Zurab Kurtsikidze’s Letter out of Prison
Lawyer Nino Andriashvili does not exclude that Zurab Kurtsikidze might have problems if she takes his letter out of the prison #8.
As Nino Andriashvili stated to interpressnews, she had problems with the prison administration yesterday when they tried to read the note she made while talking with her client Zurab Kurtsikidze. The lawyer noted that she met with Kurtsikidze yesterday after studying the case materials, heard his explanations and wrote down what she had to do. “They tried to read these notes, consequently I had to tear them apart,” – noted Andriashvili.
Zurab Kurtsikidze is going to make a statement through his lawyer today. Nino Andriashvili will meet him at 11:00 pm.