სოფიო ხორგუანი - ხელისუფლება ბოტანიკური ბაღის განადგურებას ცდილობს
ხელისუფლება ბოტანიკური ბაღის განადგურებას ცდილობს, - ამის შესახებ „ქართული პარტიის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა სოფიო ხორგუანმა ბოტანიკური ბაღის წინ გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა.
სოფიო ხორგუანის თქმით, ბოტანიკური ბაღის გასანადგურებლად ხელისუფლებამ შემოვლითი გზა აირჩია. როგორც ხორგუანი აცხადებს, ეს დაწესებულება ილია ჭავჭავაძის უნივერსიტეტის დაქვემდებარებიდან გადადის დედაქალაქის მერიის დაქვემდებარებაში. მისი თქმით, გაურკვეველია რა მიზანს ისახავს თბილისის მერიისთვის ბოტანიკური ბაღის გადაცემა. სოფო ხორგუანის თქმით, ფაქტობრივად იქმნება სახელისუფლებო კორუფციის კიდევ ერთი პრეცედენტი.
„არ არის გამორიცხული, ახლო მომავალში უნიკალური ნარგავები გაიჩეხოს და განადგურები ბოტანიკური ბაღის ადგილზე დიდი სავაჭრო კომპლექსი ანდა რაიმე სხვა კომერციული დანიშნულების ობიექტი ვიხილოთ, რომელსაც დედაქალაქის მერია გიგი უგულავასთან დაახლოებულ ბიზნესჯგუფს გადასცემს“, - განაცხადა სოფიო ხორგუანმა.
როგორც ის აცხადებს, გაუგებარია ვინ არის პასუხისმგებელი ბოტანიკური ბაღის 200 თანამშრომლის სოციალურ მდგომარეობაზე. სოფიო ხორგუანის განცხადებით, მათი უმრავლესობა სამსახურის გარეშე რჩება.

Government tries to destroy botanical garden – informs one of the leaders of Georgian Party Sopio Khorguani at the press conference held in front of botanical garden.
According to Sopio Khorguani, the government tried to use tricky way to destroy botanical garden. As Khorguani states these departments are transfering from Ilia Chavchavadze University subordination to Tbilisi City Hall. According to him, it is not understandable what is the goal of the botanical garden transfer to Tbilisi City Hall. According to Sopo Khorguani, this is one more precedent of governmental corruption.
“It is not excluded that in the nearest future the unique plants are destroyed and big trade centers or other commercial objects are built which will be transferred to the business group associated with Gigi Ugulava,” – stated Sopio Khorguani.
As she states, it is not understandable who will be responsible for social status of 200 employees of Botanical garden. According to Sopio Khorguani, the majority will stay without jobs.