პროკურატურის მიერ გამოქვეყნებულ ოკროკოვისა და სინიცინის სატელეფონო ნომრებს სხვა მფლობელები ჰყავთ
„ინტერპრესნიუსმა“ გადაამოწმა მთავარი პროკურატურის მიერ გამოქვეყნებული სატელეფონო ნომრები, რომლებიც სამართალდამცველების ვერსიით, გრუ-ს თანამშრომლებს - სინიცინსა და ოკროკოვს ეკუთვნოდა. პროკურატურის ინფორმაციით, ამ ნომრებზე ჯაშუშობაში ბრალდებული ზურაბ ქურციკიძე ოკროკოვსა და სინიცინს უკავშირდებოდა.
პროკურატურის მიერ მითითებულ სატელეფონო ნომრებს – 599 95 41 62 აღნიშნულ ნომერს ამჟამად მოქალაქე ალექსანდრე ჩიხლაძე პასუხობს.
„ეს ნომერი ძალიან დიდი ხანი მაქვს. ტელეფონიც და ახალი ნომერიც "მაგთის" ოფისში ვიყიდე და არასოდეს არავისთვის არ გადამიცია და არც არავისგან მიყიდია. ეს ნომერი ჩემს სახელზეა გაფორმებული“, - განაცხადა ალექსანდრე ჩიხლაძემ.
მისივე განცხადებით, მასთან არასოდეს დაურეკავს ფოტორეპორტიორ ზურაბ ქურციკიძეს.
„ჩემთან მას არასოდეს დაურეკავს. იმ ფოტორეპორტიორზე ამბობთ, რომელიც დააპატიმრეს? ჩემი ნომერი აქ არაფერ შუაშია, ეს რაღაც შეცდომაა, ტყუილი, გამორიცხულია“, - განაცხადა ჩიხლაძემ.
პროკურატურის მიერ მითითებულ მეორე სატელეფონო ნომერზე – 599987426 ვინმე არჩილი პასუხობს, რომელიც ასევე აცხადებს, რომ დაახლოებით 3-4 წელია, ეს ნომერი მას ეკუთვნის.
„უკვე დამირეკეს და მკითხეს ამის შესახებ. მეც წავიკითხე ეს ინფორმაცია და გამიკვირდა, რაღაც შეცდომაა“, - განაცხადა აბონენტმა.
აღნიშნული სატელეფონო ნომრები მთავარმა პროკურატურამ დღეს გამოაქვეყნა. პროკურატურის ინფორმაციით, ამ ნომრებზე ზურაბ ქურციკიძე 2004 წელს ახორციელებდა ზარებს.

Alleged Telephone Numbers of Sinitsyn and Okrokov have different owners now
According to the version of the Prosecutor’s Office, the telephone numbers belonged to Sinitsyn and Okrokov, officers of the Russian Defense Ministry. The Prosecutor’s Office alleges the detained Photo-reporter Zurab Kurtsikidze used to call Sinitsyn and Okrokov on those phone numbers.
InterpressNews found out that one of the numbers -599 95 41 62 belongs to Alexandre Chikhladze.
“I have had the number for a very long time. I bought it at the Magti office and not from any private person; I have never lent it to anyone; the number is registered on my name,” Chikhladze said and added he had never called Zurab Kurtsikidze from his cell-phone.
“He has never called me. Are you talking about the photo-reporter who is now detained? My number has nothing to do with his case; it is false, it is impossible,” said Chikhladze.
InterpressNews checked another number (599987426) too. Certain Archili answered the phone call, who has had the number for the last 3-4 years.
“I have already been asked about this issue. I also read this information and got surprised; there is some mistake,” he said.
The Chief Prosecutor’s Office published the abovementioned phone-numbers today. According to them Zurab Kurtsikidze was calling on those numbers in 2004.