ტრენინგი ტრენერებისთვის სიძულვილის ენის შესახებ
ადამიანის უფლებათა ცენტრი ა.წ. 5-8 სექტემბერს, თბილისში ატარებს 4-დღიან ტრენინგს ტრენერებისთვის სიძულვილის ენის შესახებ.
პროექტი ხორციელდება ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ოფისის მიერ და დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ. ადამიანის უფლებათა ცენტრი პროექტის პარტნიორი ორგანიზაციაა, „ინტერნიუს - საქართველოსა“ და ასოციაცია „ათინათთან“ ერთად.
ტრენინგი გათვალისწინებულია როგორც თბილისის, ასევე რეგიონალური მედიისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებისთვის. ტრენინგი გაიმართება ინგლისურ ენაზე და უზრუნველყოფილი იქნება ქართული თარგმანი. ტრენინგზე დასწრება უფასოა.
შერჩეული მონაწილეები ვალდებულნი არიან, დაესწრონ ტრენინგის სრულ კურსს და სექტემბერ-ოქტომბერში ჩაატარონ 1-დღიანი ტრენინგი იგივე საკითხზე არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის, რისთვისაც თითოეული ტრენერი მიიღებს ჰონორარს 150 ევროს ეკვივალენტით ლარებში.
დაინტერესებულმა პირებმა საკუთარი ავტობიოგრაფია უნდა გამოგზავნონ ელ-ფოსტაზე hridc@hridc.org მიმდინარე წლის 31 აგვისტოს 17 საათამდე.

Training of Trainers on Hate Speech
The Human Rights Center will organize 4-day training of trainers on Hate Speech on September 5-8, 2011 in Tbilisi.
The project is implemented by the South Caucasus Office of the Heinrich Boell Foundation and financially supported by the EU. The Human Rights Center is partner organization in the project together with the InterNews-Georgia and Association “Atinati.”
The training will invite representatives of both regional and Tbilisi based media and non-governmental organizations. The training will be held in English language and translated into Georgian. Participation in the training is free.
The selected participants shall attend the complete course of the training and later give 1-day training on the same topic to representatives of media and non-governmental organizations in September-October of 2011. Each trained trainer will receive honorarium of 150 Euro for 1-day training.