„მედიაპალიტრის“ ორგანიზაციებში ფინანსური აუდიტი კიდევ ერთი თვე გაგრძელდება
„მედიაპალიტრის“ ექვს ორგანიზაციაში ფინანსური აუდიტი კიდევ ერთი თვე გაგრძელდება. მაკონტროლებლებმა შემოწმების გაგრძელების შესახებ ბრძანებები რამდენიმე დღის წინ წარმოადგინეს და დასძინეს, რომ დამატებითი დრო დოკუმენტაციის ანალიზისთვის სჭირდებათ.
მათივე თქმით, შესაძლოა, „მედიაპალიტრაში“ მათი მოსვლა საჭირო აღარც გახდეს და ანალიზით, ძირითადად, შემოსავლების სამსახურში დაკავდებიან.
ვადების ერთხელ უკვე გახანგრძლივების შემდეგ, შემოწმება 29 აგვისტოს უნდა დასრულებულიყო. მაკონტროლებლებმა ერთი თვეა, დაასრულეს დოკუმენტაციის შემოწმება და აღარ დადიოდნენ შპს „ჯეპ“-სა და შპს „პოლიგრაფიულ მასალებში“, ხანგრძლივი ინტენსიური მუშაობის შემდეგ, ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში არც „მედიაპალიტრის“ სხვა ორგანიზაციებში მისულან.
შემოსავლების სამსახურის პრევენციის დეპარტამენტის თანამშრომლები „მედიაპალიტრის“ ერთდროულად ექვს სხვადასხვა ორგანიზაციაში 7 ივნისს შევიდნენ. უწყების ხელმძღვანელობა აცხადებდა, რომ ეს გეგმური შემოწმება იყო, რომელსაც რისკების მართვის კომპიუტერული სისტემა შემთხვევითობის პრინციპით არჩევს.

Financial Audit to Be Prolonged for Another Month in 6 Organizations of “Media Palitra”
Financial audit will be prolonged for another month in 6 organizations of “the Media Palitra”. The auditors introduced the orders on prolonged inspection several days ago saying they need more time to analyze documentation.
They also stated that they might no longer visit the Media Palitra office and mostly work in the Revenue Service office.
The auditing should have been completed on August 29, as it had already been prolonged before. The tax inspectors completed inspection of the documentation a month ago and stopped visiting the offices “Jep LLC” and “Polygraphic Materials LLC”. After long and intensive work they did not visit other organizations of the Media Palitra either.
On June 7 the representatives of the preventive department of the Revenue Service started inspection in 6 organizations of “Media Palitra” simultaneously. The administration of the Revenue Service said it was a scheduled inspection and the organization was randomly selected by a computer system of risk management.