გურჯაანის საავადმყოფოს დირექტორი თანამდებობიდან მოხსნეს
გურჯაანის რაიონული საავადმყოფოს დირექტორი გელა ორველაშვილი თანამდებობიდან მოხსნეს. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, ორველაშვილი სამსახურიდან საავადმყოფოში არსებული მნიშვნელოვანი დარღვევების გამო გაათავისუფლეს.
სამსახურიდან ორველაშვილის გათავისუფლების შესახებ ინფორმაცია ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმაც დაადასტურეს. თავად ორველაშვილი ამბობს, რომ სამსახურიდან გათავისუფლების თაობაზე მისთვის არავის უცნობებია. „მე ამის შესახებ არაფერი ვიცი და თქვენ ვინ გითხრათ? ტყუილია“, - აღნიშნა გელა ორველაშვილმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, გურჯაანის საავადმყოფოს დირექტორად ქირურგი ოთარ რუაძე დაინიშნა. ოთარ რუაძე გურჯაანის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრის დირექტორის მანანა გოგაშვილის შვილია.

Director of the Gurjaani District Hospital Sacked
Director of the Gurjaani district hospital Gela Orvelashvili was sacked. According to the ICK, the reason of Orvelashvili’s dismissal was significant violations in the hospital.
The local officials also confirmed information about Orvelashvili’s dismissal.  But Orvelashvili himself said he had not been informed about being sacked yet. “I do not know anything about it and who has told it to you? It is false,” said Gela Orvelashvili.
According to the ICK, the new director of the hospital is surgeon Otar Ruadze. He is son of Manana Gogashvili, head of the Public Healthcare Center of Gurjaani district.