შატილის თემის რწმუნებული ჟურნალისტისთვის კომენტარის მიცემის გამო სამსახურიდან დაითხოვეს
დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა შატილის თემის რწმუნებული ნინო ჭინჭარაული სამსახურიდან გაათავისუფლა. მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, შატილის რწმუნებულს ჟურნალისტებისთვის მიცემული კომენტარი არ აპატიეს.
მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრმა 16 აგვისტოს გამოაქვეყნა სტატია დუშეთის გამგებელს და ზურაბ ოტიაშვილს კორუფციაში ადანაშაულებენ. სტატიაში დუშეთის გამგეობის შესყიდვების სამსახურის ყოფილი თანამშრომელი დოდო ჩოხელი აცხადებდა, რომ 2009 წლის ნოემბერში, შატილში გამგეობამ ნაპირსამაგრ სამუშაოებზე 9 422 ლარი გახარჯა, არადა ამ დროს შატილში ნაპირსამაგრი სამუშაოები ვერ ჩატარდებოდა, რადგან დიდი თოვლი იყო.
მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრთან საუბარში მაშინ ნინო ჭინჭარაულმა დაადასტურა, რომ 2009 წელს შატილში მისასვლელი გზა ოქტომბრის ბოლოს ჩაიკეტა, გაზაფხულამდე არ გახსნილა და შატილში არაფერი გაკეთებულა.
დაზუსტებული ინფორმაციით, სტატიის გამოქვეყნებიდან მეორე დღეს, 17 აგვისტოს ნინო ჭინჭარაული დუშეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში დაიბარეს და სამსახურიდან წასვლა მოსთხოვეს. ჭინჭარაული ადასტურებს, რომ განცხადება თავად დაწერა, ოღონდ ამბობს, რომ გადაწყვეტილება საკუთარი ნებით მიიღო. „სამსახურიდან წასვლის თაობაზე განცხადება საკუთარი სურვილით დავწერე. გავთხოვდი და შატილში სიარულს ვეღარ შევძლებ“, - აღნიშნა ჭინჭარაულმა.
„ჭინჭარაულმა რწმუნებულის თანამდებობიდან გათავისუფლების თხოვნით თვითონ მოგვმართა. მისი განცხადება დავაკმაყოფილეთ“, - განუცხადა მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს დუშეთის გამგებელმა ლაშა ჯანაშვილმა.

Authorized Representative of Shatili Community Sacked for Being Interviewed by Journalist
Dusheti district governor sacked authorized representative of Shatili community Nino Chincharauli from job. According to the Information Center of Mtkheta-Mtianeti, she was punished for making comments with journalists.
On August 16, ICMM published an article Dusheti Governor and Zurab Otiashvili Blaimed in Corruption.  Former employee of procurement department at the Dusheti district administration Dodo Chokheli said the local authority wasted 9 422 GEL on river-bank reinforcement activities in November of 2009 in Shatili; however, similar works were impossible to carry out due to heavy snow.
Nino Chincharauli confirmed in her interview with the ICMM that in 2009 road to Shatili was blocked in October and movement was impossible before spring; consequently, nothing was done in Shatili.
According to the verified information, next day, on August 17 Nino Chinchaurauli was invited to the district administration and demanded to leave job. Chincharauli confirmed that she wrote resignation letter though it was her personal decision. “I wrote resignation letter based on my own decision. I got married and could not travel to Shatili any longer,” said Chincharauli.
“Chincharauli filed resignation application to us. We satisfied her request,” Dusheti district governor Lasha Janashvili told the ICMM.