ბიძინა ივანიშვილი „ქართუ ჯგუფის“ პრეზიდენტს ხელისუფლების აგენტობაში ამხელს
ბიძინა ივანიშვილი „ქართუ ჯგუფის“ პრეზიდენტს გიგა ჩრდილელს ხელისუფლების აგენტობაში ამხელს. ამის შესახებ ივანიშვილის ღია წერილშია ნათქვამი.
ჩრდილელის შესახებ ბიზნესმენი წერილის იმ ნაწილში საუბრობს, რომელშიც შს მინისტრს ვანო მერაბიშვილს მიმართავს. მისი თქმით, ხელისუფლების დარწმუნებას, რომ პოლიტიკაში მოსვლას არ აპირებდა, სწორედ მათივე აგენტის საშუალებით ახერხებდა. ივანიშვილის თქმით, „ქართუ ჯგუფის“ პრეზიდენტი ხელისუფლებამ სამი წლის წინ გადაიბირა.
„თქვენი აგენტი იჯერებდა ჩემს ნათქვამს და მერე თქვენც გარწმუნებდათ, რომ ჩემი მხრიდან პოლიტიკაში მოსვლა გამორიცხულია. თქვენც მშვიდად და არხეინად ბრძანდებოდით, ამიტომაც იყო შოკის მომგვრელი და თავზარდამცემი ჩემი განცხადება თქვენთვის. თქვენ ეს ადამიანი ახლა კი არა, სამი წლის წინათ გადაიბირეთ, ანუ მაშინ, როცა ჩვენს შორის ჯერ კიდევ ნორმალური ურთიერთობა იყო. ასეთები ხართ თქვენ. ასეთი ზნე გაქვთ - დანდობა და სიყვარული არ იცით!
თქვენმა აგენტმა ჯერ არ იცის, რომ გაშიფრულია. ის ამას დღეს, გაზეთებიდან გაიგებს. ის კარგი ფინანსისტია, წაიყვანეთ, გამოგადგებათ. "ქართუ ჯგუფის" პრეზიდენტზე, გიგა ჩრდილელზე ვლაპარაკობდი“, - წერს ივანიშვილი.
ბიზნესმენი აფრთხილებს ხელისუფლებას, რომ ყველა მცდელობა მის გარშემო ჯაშუშური ქსელის ხლართვისა, „ისეთი კრახით დამთავრდება, როგორც ეს დამთავრდა“.

Bizina Ivanishvili Blames President of “CartuGroup” in Spying for Georgian Government
Bizina Ivanishvili blamed president of CartuGroup Giga Chrdileli in spying for the Government of Georgia. Ivanishvili made the statement in his open letter.
The businessman mentioned Chrdileli in his appeal to the Minister of Interior Vano Merabishvili. He wrote he tried to convince the government of Georgia in his firm decision not to join politics through their spy. Ivanishvili alleged that the government won the CartuGroup’s president over three years ago.
“Your spy believed whatever I told him and then convinced you that I would never join politics. Consequently, you were calm and did not bother about it; that’s why you were shocked by my last statement. You won that person over three years ago and not now. It was the time when we still had good relation with each other. It is your manner and character – you cannot mercy and love anybody!”
“Your spy does not know yet that he was exposed. He will learn about it from newspapers today. He is a good financer and you can take him with you; he will be useful for you. I am speaking about Giga Chrdilelli, the president of CartuGroup,” Ivanishvili wrote.
The businessman warns the government that all their attempts to set up a spy network against him “will fail like this particular one failed.”