ქართველი დიჯეი დააკავეს
ბერა ივანიშვილი სოციალური ქსელის საშუალებით მეგობრის DJ Rembo-ს, დაკავების შესახებ ინფორმაციას ავრცელებს. მომღერლის ცნობით, პოპულარული დიჯეის ლევან მდინარაძის დაკავების მიზეზი "ქართული ოცნების" მაისურების დარიგება გახდა.
“გუშინ საღამოს დააკავეს ჩემი და თქვენი მეგობარი, ცნობილი დიჯეი ლევან მდინარაძე (DJ Rembo). ის "ქართული ოცნების" მაისურებს არიგებდა,” მომღერალი წერს სოციალურ ქსელში.
ინფორმაციას ლევან მდინარაძის დაკავების შესახებ ბიძინა ივანიშვილის მრჩეველი საზოგადოებასთან ურთიერთობის საკითხებში ზურაბ ბიგვავაც ადასტურებს.
„ლევან მდინარაძე დააკავეს იმავე მოტივით, რითაც, როგორც წესი, პოლიტიკურ მოწინააღმდეგეებს აკავებენ ,“ განაცხადა მან.
ბიგვავას ინფორმაციით, მდინარაძე გუშინ, ღამის 01:00 საათზე, ნარკოტიკული ნივთიერების შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
"რამდენადაც ჩემთვის ცნობილია, ეს ბიჭი ნარკოტიკების მომხმარებელი არ არის. ის ძალიან პოპულარულია ახალგაზრდებში და მისი ერთადერთი დანაშაული ალბათ იმაშია, რომ ხალხს ურიგებდა მაისურებს, რომლებსაც ეწერა "ქართული ოცნება",  აღნიშნა ზურაბ ბიგვავამ.

Georgian DJ Detained
Bera Ivanishvili disseminates information on the detention of his friend DJ Rembo through his social network. According to the singer, Levan Mdinaradze was detained due to distribution of T-shirts of “Georgian Dream.”
“Yesterday night my and your friend famous DJ Levan Mdinaradze (DJ Rembo) was detained. He was distributing T-shirts of “Georgian Dream.”
Information on the detention of Levan mdinaradze was confirmed by Bidzina Ivanishvili’s advisor in the issues of Public Relations Zurab Bigvava.
“Levan Mdinaradze was arrested like they arrest political opponents,” – he stated.
According to Bigvava’s information, Mdinaradze was detained yesterday at 01:00 am under the charge of keeping drugs.
“As I know, this boy is not a drug-user. He is very popular among youth and his only crime probably is that he distributed T-shirts with inscription “Georgian Dream” on it,” – Zurab Bigvava noted.